Wpis z mikrobloga

widzialem juz na linkedinie iles tam osob ktore jawnie klamia w CV (pracowalem z tymi ludzmi, wiem jaki maja exp), ktore po tym jak ich w------i z roboty na bruk dodali sobie kilka dodatkowych miesiecy/lat doswiadczenia, zeby jak rozumiem zwiekszyc swoje szanse na rynku pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak sobie mysle, jezeli ja tak trafilem, ze przynajmniej kilku programistow z ktorymi pracowalem klamie w CV, to strach pomyslec ile jest naklamane w CV reszty xD a tutaj pisze tylko o naklamaniu wzgledem dlugosci doswiadczenia, ciekawe jakie w samym CV sa fikolki, nagle sie okaze ze wszyscy byli jakimis teamleadami, zwiekszyli refactorem performance gowno apki o 2137% itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeez, jak bede chcial zmienic prace to sam bede musial naklamac lub liczyc ze do tego czasu bede mial kogos kto by mnie polecil w swoim kolchozie, i tam faktycznie bedzie warto przejsc z aktualnego xD

#pracait #praca #programista15k #it #programowanie #pracbaza #kolchoz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@katopa oj sporo. Żeby nie powiedzieć większość. Widać to na rozmowach. Niektórzy nie rozumieją, że istnieją spora różnica między pisaniem cv pod konkretne stanowiska a kłamstwem. W efekcie mamy to, co mamy. Po 100-200 cv na stanowiska seniorskie, gdzie wymaga się min 7 lat expa. I wierz mi, ja też znam ludzi, którzy bezczelnie kłamią w cv, w opisach na linkedinie, w nazwach stanowisk. I co z tym zrobić? Nic.

Dlatego
  • Odpowiedz