Wpis z mikrobloga

@giermek: Powodzenia ale może zrób sobie przerwę. Im dłużej się odchudzasz tym trudniej, większe obciążenie dla organizmu i większe ryzyko powrotu do dawnej wagi. Dbanie o sylwetkę to proces, który i tak się nigdy nie kończy. Lepiej wydłużyć odchudzanie w czasie niż później to robić jeszcze raz.
  • Odpowiedz
  • 8
@Mirkosoft: Na czym miałaby taka przerwa wygladać? ani się nie głodzę, ani nie mam dyskomfortu żadnego. Codzienną aktywność fizyczną zaadaptowałem jako nawyk, zdrowe jedzeie też. Od czasu do czasu wpadne do kfc i wypiję colę. To że nie jest lekko miałem na myśli że trzeba jednak się pilnować, a życie kusi żeby zrobić żywieniowy skok w bok ;)
  • Odpowiedz
@giermek: Skoro chudniesz to znaczy, że dostarczasz mniej niż potrzebujesz, żeby Twój organizm pobierał zapasy z tłuszczu. Ale kalorie to nie wszystko co dostarczasz wraz z pokarmem, nie da się wszystkiego czego potrzebuje Twój organizm uzupełnić z zapasów tłuszczu. Odchudzanie jest obciążające dla organizmu, każdy lekarz Ci to powie. Dodatkowo jest to bardzo nieporządny stan przez Twój organizm, on nie chce chudnąć, z perspektywy organizmu głodujesz i trzeba temu przeciwdziałać.
Mirkosoft - @giermek: Skoro chudniesz to znaczy, że dostarczasz mniej niż potrzebujes...
  • Odpowiedz
@giermek: wiesz skąd te wahania? To poziom kortyzolu który rośnie i wiąże wodę i przybierasz bo dla organizmu spadek wagi to stres, stres to kortyzol a kortyzol to cukier i wiązanie wody aby waga nie spadała
  • Odpowiedz