Wpis z mikrobloga

#windows10 #komputery #pomocy #it

Po każdej aktualizacji systemu Windows 10 pojawiają mi się przerwania systemowe, które powodują lagowanie komputera. Występują one przy używaniu przeglądarek, nawet zwykłym scrollowaniu stron typu Wykop. Najbardziej komputer muli, gdy oglądam coś online i odpalam dodatkowo jakąś inną stronę typu Wykop. Dzieje się to zawsze po aktualizacjach systemu. Przerwania systemowe generują w menedżerze zadań obciążenie procesora zawsze na poziomie 13-14% (dokładnie jedna z tych 2 wartości). Po pewnym czasie, kilku dniach, może tygodniu wszystko wraca do normy i już mi komputer nie muli przy jednoczesnym oglądaniu nawet 3 wydarzeń online. Dla przykładu wczoraj oglądałem jednocześnie Śląsk, Wisłę i karne Ajaxu w 3 osobnych kartach, zero przerwań systemowych, zero problemów. Podczas wyłączania komputera obowiązkowa aktualizacja systemu, rano po włączeniu dokończenie aktualizacji i teraz komputer mi zacina przy scrollowaniu wykopu. I tak regularnie, co aktualizację, od 3-4 lat.

Ktoś ma podobny problem i wie lub rozumie z czego się biorą te absurdalne problemy?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WykopekNaPolEtatu:
Zrób update biosu, sterowników chipsetu i GPU.
Jak dalej będzie problem to można by pogrzebać w event viewerze w poszukiwaniu błędów, ale aktualizacja pewnie pomoże.
  • Odpowiedz
@L3gion: Chciałem na razie zebrać pomysły, bo może jest coś bardziej oczywistego i prostszego niż aktualizacja BIOS. Przecież można sobie jeszcze bardziej rozyebać system w ten sposób. Odczekam i jak zawsze samo przejdzie.
  • Odpowiedz