Wpis z mikrobloga

#remont #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #wykonczenia

Dlaczego na łączeniu paneli z płytkami większość kładzie te listwy?

Przecież to wygląda okropnie, jest niepraktyczne (jak masz aneks kuchenny, to przez środek pokoju listwa, cały czas musisz po tym chodzić).

Widziałem na YouTube, że jest możliwość zrobienia łączenia silikonem/korkiem.

Ale w rzeczywistości nie widziałem tego w żadnym mieszkaniu i nie widziałem żadnej firmy wykończeniowej, która by tak to robiła.

(Mówię o łączeniu płytek z panelami, nie drewnianą podłogą - to podobno łatwiej i to widziałem w mieszkaniach.)

Serio to jest takie trudne lub takie drogie?
mk321 - #remont #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #wykonczenia 

Dlaczego na...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk321: Bo obcinasz panel i płytkę pyk, pyk, pyk jako tako i walisz listwę. A jak bez listwy to trzeba sie postarać aby płytki i panele były równo docięte.
  • Odpowiedz
@mk321: głupoty piszą, jak chcesz to napisz na priv to ci podeślę zdjęcia z ostatniej reklamacji gdzie inwestor sobie sam wypełnił łączenia silikonem
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@Vhredny o tutaj jeszcze znalazłem, że robią sikaflex. Ale panele ułożone równolegle, a nie prostopadle, bo mniej pracują w tą stronę.

Chodzi o to, że jak się połączy, to potem będą wybrzuszenia?
mk321 - @Vhredny o tutaj jeszcze znalazłem, że robią sikaflex. Ale panele ułożone rów...
  • Odpowiedz
@mk321 ja u siebie w domu zrobiłem na pływającej i korek i korek w płynie i nic się nie dzieje od 4 lat. Ale to zawsze jest jakieś ryzyko, tylko naprawa ewentualna nie jest przecież jakaś droga.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@Vhredny @Haiiro @Smarek37 jak wygląda naprawa tego?

Jak się wybrzuszy przy tej sklejonej krawędzi, to wystarczy wyciąć silikon, zdjąć kilka tych wygiętych paneli, położyć nowe i już?

Ale pewnie nie ma pewności gdzie to się wybrzuszy. Jak po drugiej stronie (przy ścianie) albo gdzieś na środku, to pewnie trzeba zdejmować wszystkie panele?
  • Odpowiedz
@mk321 jak będzie dobrze położona to nie powinna wybrzuszyć. Podłoga pływająca pracuje i po prostu w momencie jak nie będzie miała gdzie się rozprężyć to wywali sylikon/korek do góry.

Ale widziałem też jak u koleżanki zmieniałem podłogę to listwę tak ścisnęło, że ją przesunęła po długości listwy osłaniając dylatacje.
  • Odpowiedz
@mk321: tak jak mówię nidgy nie miałem z tym problemu. Wybrzuszyć się może w różnym miejscu, zależy gdzie się napręży i jak ujowo zdylatowane przy ścianach. Ludzie kładą panele przez całe mieszkanie bez przecięć i też nie jest to w zgodzie ze sztuką a jednak się da i działa. Kwestia równej podłogi i trochę więkrzych dylatacji przy ścianach.
Co do naprawy to zależy. Na środku pokoju to paneli tak łatwo
  • Odpowiedz
@mk321: u mnie jest silikon no i się panel wybrzusza w lecie gdy jest większa wilgotność w mieszkaniu. Ale nie wiem czy to kwestia tego że nie ma listwy czy coś zostało źle zrobione
  • Odpowiedz