Wpis z mikrobloga

Jakie jest wasze ulubione distro, może macie coś niekonwencjonalnego i mało popularnego o którym się nie słyszy? Pytam ludzi co już dawno się zachłystnęli open-sourcem i pracują daily w tym systemie i nie chcą grzebać oraz parę minut myśleć czy dodać to repozytorium np. na archa bo boją się że zostanie zaorany i nie wstanie. Ja używam minta, ubuntu mi się przejadł podoba mi się GNOME ale serio jest to niestabilny system.
#linux
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@flenik: Manjaro. Używam od 7 lat na swoich kompach, prywatnych i służbowych (do pracy i do rozrywki). Lubię i się przyzwyczaiłem. Rozleniwiło mnie, bo wszystko działa tak jak ja chcę. Nie mam ani motywacji ani powodów, żeby szukać czegoś innego.
  • Odpowiedz
macie coś niekonwencjonalnego i mało popularnego o którym się nie słyszy


@flenik: ale po co? jak ktoś długo siedzi na Linuksie to wie, że te wszystkie gównodystrybucje są nic nie warte i używa się tych tych najbardziej znanych: Arch, Debian, Ubuntu
  • Odpowiedz
  • 0
@flenik fakt potrafi się wywalić przy aktualizacji dlatego jak go stawiać to tylko na btrfs. Po przeklinaniu timeshifta bez problemu ogarnia robienie snapshotow przed aktualizacją i w razie przypadku z gruba wybierasz bootowanie że snapshota
  • Odpowiedz
@flenik: Jak chcesz się bawić to Arco - i ogólnie osoba Erika Dubois. Typ jest archowym fanatykiem który spisał wręcz dokumentacyjną biblię i ma misję żeby każdy miał archa w małym palcu.
  • Odpowiedz
@flenik: nie ma ulubionych. Aktualnie Mint, jestem otwarty na zmianę. Obserwuje pop-os. Przy pierwszym podejściu instalator się zawiesił/utknął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Biorę też pod uwagę zmianę na coś z rodziny red hat.
Natomiast pamiętam dlaczego nie wybrałem innych dystrybucji:
Manjaro nie bo https://github.com/arindas/manjarno
Debian nie bo nie lubie opensource'owego nazizmu, ale na serwerek bez gui może być jak ktoś się uprze.
Ubuntu wkurza snapami. Używam
  • Odpowiedz