Wpis z mikrobloga

Byłem w Niemczech na wycieczce. Vibe nie spodobał mi się, ale rozgoryczyły mnie ceny, które były bardzo zbliżone do tych w Polsce, a nawet czasem niższe.. i choć wiedziałem, że jesteśmy ruchani na koszty życia to teraz sobie to dogłębniej uświadomiłem. Mój kuzyn i jego żona - magazynierzy w amazonie gdzieś pod Frankfurtem, po 8 latach kupili sobie mieszkanie i nowe auto z salonu.

W związku z tym pytanie - dosyć luźne, bardziej z ciekawości - gdzie obecnie opłaca się najbardziej emigrować? W grę wchodzą wyłącznie kraje europejskie (poza Szwecją, Norwegią i Finlandią ze względu na klimat i pogodę). Kusi UK ze względu na jej odmienność (egzotyczność?) i j. angielski, ale wiem, że prime tego kraju już dawno minął w aspekcie opłacalności emigracji. Jest w ogóle szansa, aby dostać jakąś normalną robotę będąc magistrem ekonomii i zarządzania z angielskim na mocnym B2 i kilkuletnim doświadczeniem w korpo w obszarach logistyki/zakupów/marketingu czy wyląduję na ścierze?

#emigracja #kiciochpyta #pytanie #ekonomia #wyjazd #pracbaza #korposwiat #zagranica #uk #praca #niemcy
mmenelica - Byłem w Niemczech na wycieczce. Vibe nie spodobał mi się, ale rozgoryczył...

źródło: 4e64c6a5b293f0cd9352c84af20a5f8e

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mmenelica: do UK będzie Ci się ciężko dostać i będzie to kosztowne z uwagi na wizę i koszty z tym związane. Pracy w logistyce jest bardzo dużo, stawki na początku nie będą jakieś duże, myślę że na początek możesz liczyć na ok 30 - 35k rocznie na północy Anglii, na południu trochę więcej.

Co Ci się w Niemczech nie spodobało? Bo być może podobne rzeczy byłyby problemem w UK
  • Odpowiedz
rozgoryczyły mnie ceny, które były bardzo zbliżone do tych w Polsce, a nawet czasem niższe...


@mmenelica:
Tak tylko wspomnę, że ceny w sklepach to tylko część kosztów jakie się ponosi, nie wiem jak w Niemczech, ale w Holandii jak się porówna 1:1 koszta życia jak wynajmujesz, masz samochód albo dwa, skuter, psa, jeździsz na wycieczki do innego i takie tam to wychodzi bardzo podobnie do Polski, przynajmniej do bogatszych regionów.
  • Odpowiedz
Włochy, Hiszpania, Portugalia. Tam gdzie cieplo


@fraciu:
Z wymienionych to może do północnych Włoszech może się względnie opłacać wyjechać, Hiszpanie i Portugalczycy zastępują Polaków w Holandii bo nam się coraz mniej opłaca wyjeżdżać, a im coraz bardziej.
  • Odpowiedz
  • 4
@Errad wszystko zależy czego chcesz od życia xd wolę żyć biedniej nad oceanem, niz trochę lepiej ale z zimą itp.

Jak bym znów był młody to szukał bym ciepłego kraju w eu
  • Odpowiedz