Wpis z mikrobloga

W jaki sposób zakaz transakcji z wykorzystaniem gotówki powyżej jakiejś kwoty ma przeszkadzać przestępcom?
W sensie kontroli będą podlegać też ich nielegalne transakcje, czy po prostu wierzymy, że jak ktoś będzie miał nielegalne 100 tys. zł to nie znajdzie pomysłu na to, jak te pieniądze "wyprać"?
Wszelkie pomysły ograniczania płatności gotówkowych to przecież jedynie szukanie bata na obywateli. A) można ich śledzić, b) można łatwiej pozyskiwać dane, które będą wartościowe dla firm i marketerów no i dla fanów teorii spiskowych - brak gotówki = łatwe odcinanie człowieka od pieniędzy, czy to przez awarie banku, czy też celowo "przypadkowo".

I zanim ktoś powie zze hurr durr szuria - wyobraźnia nie pozwala mi na wyobrażenie sobie, ile szeroko rozumiane wolności chce się nam odebrać w ciągu, nie wiem, 20 lat? Problemy z płatnością gotówką, przymusowa termomodernizacja budynków (od dawna ustalane są standardy budowy, ok, ale jak już wybudowałem dom według standardu, to miałem spokój, domy mają sto lat i dalej są używane, pomysł zakłada obowiązkowa termomodernizację, w innym razie ma być problem ze sprzedażą domu), ograniczenia w mobilności - nie ukrywajmy, SCT i inne pomysły (zabawna jest koncepcja zakazu używania aut w niedzielę czy zgoda na poruszanie się w zależności od numeru rejestracyjnego xd mam nadzieję, że nikt tego pomysłu nie weźmie na poważnie) zmierzają nie do ratowania planety, a do ograniczenia mobilności biedaków.

Przykre, że UE chce robić z siebie Mesjasza świata i ratować go kosztem obywateli, podczas gdy w USA (nie porównuję niczego do Chin czy tfu Rosji) wszelkie transformacje przechodzą dość naturalnie i raczej nikt nie ma pomysłu porzucania motoryzacji spalinowej czy przymusowych remontów (no chhba, że czegoś nie wiem). W sumie to tak myślę, że Unia w ostatnim czasie głównie celuje w to, żeby szarak ucierpiał dla dobra ogółu. Przykre.

#przemyslenia #uniaeuropejska #klimat #pieniadze #gotowkatowolnosc #motoryzacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter: teraz i tak sporo idzie via krypto. Co ma dużo sensu z punktu widzenia nielegalnej działolnośći

Oczywiście że próby forsowania skasowania gotówki mają na celu ograniczanie wolności i zarabianie pieniędzy a nie cios w świat przestępczy.
  • Odpowiedz
że UE chce robić z siebie Mesjasza świata i ratować go kosztem obywateli


@Shatter: oni nie chcą tego, to tylko przykrywka za pomocą której są sterowani, patrz takie niemieckie "elity" kupione przez putina (a także wychowane w DDR). Patrz na naszych wspaniałych potomków sowiecko-peerelowskich aparatczyków (jak ta "słynna" reżyserka, czy aktorzy bliźniacy xD)
  • Odpowiedz