Wpis z mikrobloga

Nie kumam tego oburzenia z powodu zakucia Boxdela przez Policję. Przecież taka jest procedura podczas zatrzymania i nawet jeśli powoduje to przykre konsekwencje dla zatrzymanego, to nie należy się temu dziwić.

Pragnę też przypomnieć, że Boxdel to nie jest jakiś tam zwykły zjadacz chleba. To jest typ, który w ostatnim pół roku odznaczył się atakami agresji kierowanymi w stronę swoich współpracowników i innych influencerów. Sam to tłumaczył tzw. "amokiem". Z innych informacji wynika również, że organizował próby zastraszania swoich kolegów z branży. To samo wystarczy, by stwierdzić, że Boxdel jest nieprzewidywalny.

Better be safe than sorry.

#muremzapolskimmundurem #avepolicja au!

#famemma
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak nie stawia oporu to po co go skuwać? niepotrzebny pokaz siły i tyle


@DEATHSTROKEBACK: skuwają nawet gówniarzy przy których znaleźli opalone lufki. Procedury i tyle, tym bardziej powinni skuć nasterydowanego ćpuna, który pół życia ćwiczy mma i nie jest jasne czy nie jest pdf
  • Odpowiedz
  • 0
@DEATHSTROKEBACK: A to, że ktoś nie stawia oporu podczas zatrzymania znaczy, że nie o-----e czegoś w radiowozie?

Zawsze skuwają. Mój kumpel został skazany za uporczywe uchylanie się odprowadzania podatków. Dostał grzywnę, którą zamienił na 5 dni w więzieniu. Wyglądało to tak, że musiał stawić się na komisariat, a stamtąd był przewieziony do zakładu. Nawet wtedy musieli go skuć, bo takie są przepisy.
  • Odpowiedz
@Bohdan_P: szybko odpowiem dlaczego nie masz racji.
Policjanci mogą, ale nie muszą skuć zatrzymanego.
Zgłoszenia b-----e zdażąją się od kilku miesięcy - z wykorzystaniem numerów telefonów celebrytów.
Z takim podejściem jak przy tej akcji komuś może stać się krzywda (zawał, omdlenie, skok cukru - whatever - nie piszę o baxtonie tylko dowolnej, przypadkowej osobie). Ktoś kto kierował akcją po prostu nie odrobił lekcji i za to powinien wylecieć z policji na zbity pysk. Nie policjanci, którzy bezpośrednio zatrzymywali baxtona tylko idiota, który mając dostęp do informacji z całej Polski postanowił je totalnie zignorować.

Wyobraź sobie, że ktoś robi taki "żart" komuś bez takiej kasy, prowadzącemu małą firmę, która jutro bierze udział w przetargu, od którego zależą pensje dla 10 pracowników. Takie cymbały zatrzymają na dołku na 48h i będą wnioskowały o 3 miesiące wydobywczego. I znajdzie się czasami idiota, który to
  • Odpowiedz
  • 0
@kamillus: Doceniam odpowiedź, ale nie zgadzam się z tym, że oficer kierujący akcją może sobie tu pozwalać na arbitralne decyzje, które będą zależne od jego interpretacji zdarzeń.

W przypadku Stanowskiego jednocześnie dochodziło do absurdalnych zgłoszeń o zabitej przez niego żonie, były dodatkowe zdarzenia, które sprawiały, że kontekst był szerszy. I co najważniejsze, te zgłoszenia były weryfikowalne na miejscu.

Spójrz na to z tej strony, że oficer, który wydał decyzję o zatrzymaniu nie musi być w bańce influencerskiej i orientować się kto jest kim, by móc ocenić prawidłowo sytuację. Jeśli X miesięcy temu jakiś youtuber zdecydował się w---------ć ładunek wybuchowy w środku nocy, to dlaczego policjant mógłby nie pomyśleć, że to kolejny wybryk "internetowej gwiazdki". Wyjdź z bańki i zastanów się co sam byś zrobił jako odpowiedzialny
  • Odpowiedz
@OrcSpearmiarz: 22 lat temu jak mialem 6 lat, to policja złapała moich rodziców wraz ze mną przebywających nielegalnie w Belgii. Pomimo że miałem 6 lat i co najwyżej mogłem kopnąć policjanta w kostkę czy go ugryźć to i tak też byłem skuty xD Siedziałem na dołku z rodzicami prawie 24 godziny, potem wraz z innymi imigrantami zostalismy przetransportowani suką do ośrodka dla imigrantów a po dwóch dniach deportowano nas do
  • Odpowiedz