Wpis z mikrobloga

Na horyzoncie praktycznie nie widzę niczego, co mogłoby osłabić jena. Wyższy odczyt CPI pewnie odpada. Presja na obniżki w USA jest. No to co? USDJPY 130 w midterm?
  • Odpowiedz
@michelney:

Na horyzoncie praktycznie nie widzę niczego, co mogłoby osłabić jena. Wyższy odczyt CPI pewnie odpada. Presja na obniżki w USA jest. No to co? USDJPY 130 w midterm?

Czyli zakładając korelacje ameryczki z USD/JPY pozostajesz bardziej bearish?

  • Odpowiedz
No i ciągle jest pytanie o charakter obecnego carry na jenie. Jak duży pozostaje, ile poszło w akcyjny . Tego się zapewne nie dowiemy, ale jeśli istnieje dobrze widoczna ostatnio korelacja usdjpy /indeksy, to można przypuścić, że obniżki stóp FED mogą spowodować mocne problemy techu. Pytanie, czy do obniżki zneutralizują wpływ usdjpy na indeksy i w ogóle wpływ na płynność instytucji. Można sobie gdybać, ale ewentualność dużego, kierunkowego ruchu istnieje..
  • Odpowiedz
@michelney: Wydaje mi się że carry traderzy raczej nie wejdą long-term w akcje, a tylko to zapewni stabilne wzrosty xd
Nie ta mentalność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obniżki są już w cenie więc wątpie żeby cośtam zneutralizowały, chyba że większe niż oczekiwane no ale to still nie będzie silny trigger bo... większego nie ma skąd wziąć. Też mi się wydaje że bear market long term (
  • Odpowiedz
@WyrobMacznoJajeczny albo korelacja jest przypadkowa, albo u podłoża mamy te same czynniki, albo faktycznie mogli longowac tech. Jeśli boj będzie zwiększał stopy, a po poniedziałku nie jest to takie oczywiste, to taniego hajsu z Japonii nie będzie. Nie podoba mi się ta sytuacja. Jest niezbyt klarowna i ciężko tu, bazując na oficjalnych informacjach przewidywać :|
michelney - @WyrobMacznoJajeczny albo korelacja jest przypadkowa, albo u podłoża mamy...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz