Wpis z mikrobloga

W jaki sposób inwestujecie środki, które w krótkim terminie będą wam być może potrzebne w przypadku jakiejś kryzysowej sytuacji bądź zaplanowanego większego zakupu? Załużmy, że macie 30k, które być może będziecie musili wydać za rok i nie chcecie, żeby te pieniądze straciły na wartości tylko co nieco zyskały. Obligacje detaliczne, konta oszczędnościowe i lokaty to znam, a macie jeszcze jakieś pomysły, gdzie można lokować takie środki?
#gielda #inwestowanie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bar125: Raczej brak alternatyw dla lokat. Nie wiem czy w Polsce istnieje rynek obligacji na giełdach, ale w dolarach i euro możesz wejść prawie za darmo do funduszu, potem inkasować odsetki codziennie z możliwością sprzedaży.
  • Odpowiedz
  • 5
Obligacje 10 lat, pierwszy rok około 6-7% później 2% + inflacja, wypłata kosztuje oddjęcie z każdej obligacji 2zl czyli po roku jesteś już na + 4-5 zł na obligacji Gdy kosztuje 100zl. Słucham Państwa
  • Odpowiedz
@bar125: jeżeli interesuje Cię PLN to ja na krótki termin parkuję w etfbcash, rewelacji nie ma, ale zawsze to jakaś alternatywa, chociaż jeżeli mówimy o perspektywie około roku i więcej to już lepiej obligacje detaliczne
  • Odpowiedz
@kurde5151: etfbcash w przypadku zmian stóp może być ruchome przy wysokich stopach ryzyko niewielkie bo jak stopy spadają to obłogi staloprocentowe rosną, ale trzeba mieć to na uwadze że jak podniosą stopy, to ceny etfa mogą spadać
  • Odpowiedz
  • 0
@blackredwhite niby spoko, ale jakoś wolałbym nie trzymać w domu maklerskim wolnej gotówki, to ogólnie jest oprocenotwanie na jakiś okres czy cały czas tam mają te 6%?

@kurde5151 Na razie mam środki na koncie oszczędnościowym, ale wiecznie tam trzymać nie będę, bo korzystne oprocentowanie mam do końca roku i wtedy trzeba gdzieś sie przenieść, pewnie wejdę w obligacje detaliczne. Etfbcash to muszę obczaić jak to się zachowuje z upływem czasu,
  • Odpowiedz
@bar125: normalnie obligacje, po co kombinować? Jak mam nagły wydadek a nie mam gotówki to płacę kartą kredytową. Jak widzę że nie skombinuję gotówki do czasu spłaty karty to sobie wypłacę te obligacje.
  • Odpowiedz