Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy dobrze robię to może ktoś bardziej doświadczony z #koty mi podpowie. Kotka około 3 miesiące, od 3 tygodni u mnie w domu. Znajda spod bloku. Czasami robi do kuwety a czasami nie. Sika w tych samych miejscach zawsze. Czy wymycie octem i zostawienie szmatki namoczonej octem, żeby odstraszyć od tych kątów to dobry pomysł? Druga sprawa to chciałbym przejść na jedną kuwete bo teraz ma dwie, w wc i w przedpokoju. Ta w wc mi sprawia trochę problemu. Mogę tak po prostu zamknąć, żeby tam nie wchodziła? Czy za wcześnie na to? Sorry, że to może są głupie pytania, ale nie wiem jak się postępuje z małym kotem a nie chcę mu stresu robić
#zwierzaczki #zwierzeta #kot #pytaniedoeksperta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@st_anger6: moga byc rozne problemy czemu nie zawsze sika do kuwety,
1. Nie lubi tej kuwety albo miesca w ktorym stoi
2. Nie lubi zwirku
3. Zbyt sporadycznie czyscisz kuwete(trafila Ci sie super czyscioszka)
4. Masz za malo kuwet - zasada nkotow+1 czyli optymalnie 1kot=2 kuwety
5. Ma jakies problemy z ukladem moczowym lub nerkami (mozna teraz kupic taki zwirek, na infekcje sie odbarwia - i jesli sie odbarwia to ewentualnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Riannon86 w ciągu dnia przeważnie trafia do niej bezproblemowo, sikanie poza jest wieczorem albo właśnie jak mnie nie ma w domu. Żwirek był silikonowy na początku i wtedy w ogóle nie chciała korzystać i dopiero po wymianie na Benka lawendowego jej przypasowało. Kuweta jest czyściutka zawsze. Dobra, czyli 2 kuwety muszą zostać. Spróbuję zbadać sprawę tym żwirkiem co się barwi. Te olejki eteryczne to jakieś specjalne dla kota?
Dziś wymienię ocet
  • Odpowiedz
@st_anger6: ja mam wlasnie taka bardzo wrazliwa kicie - dzwonek do drzwi, goscie, podniesiony glos - bardzo sie boi. Zwirek u nas jest Benek kukurydziany (ja go lubie bo on sie zbryla , jest eko - wiec mozna sposcic w muszli klozetowej (przeszlam przez rozne - i jak Benek sie lekko zmienil jakis czas temu ...no to sie zastanawialam czy bede miec zalany dom - moja jak jej sie nie
  • Odpowiedz