Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o sytuacji gdy cierpię na nie do końca zdiagnozowane potężne bóle neuropatyczne - neuralgię, neuropatie, ogólnie kłucia, osłabienie, pieczenia, mrowienia, uderzenia gorąca, tępe mdlace bóle głowy, okropne kłujące bóle pleców, dosłownie nawet przełykanie i oddychanie powoduje ból ciała u mnie.

Jedyne co mi w zasadzie pomaga i pozwala pracować to Tramadol. Bez niego cierpię bardzo, dodatkowo mój nastrój podupada od przewlekłego bólu, dostaje ataków lęków i paniki, szczególnie jak rano się budzę i znowu czuje że kolejny dzień męki przede mną.

Wiem że Tramadol uzależnia, ale jednocześnie pozwala mi jakkolwiek funkcjonować, pracować tak że momentami czuje się jak normalny człowiek a nie wrak którym jestem.

By nie popaść w depresje potrzebuje poczucia normalności, bycia członkiem społeczeństwa, pracowania.

Bralibyscie Tramadol na moim miejscu? Inne leki jak pregabalina czy gabaoentyna jedynie mnie zmulaja. Czekam obecnie na wizytę u reumatologa oraz rezonanse.

Dodam że oszczędzam tabletki szczególnie na pracę, nie naduzywam by się naćpać.

#medycyna #zdrowie #lekarz #opioidy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@2xpapanalepiku tężyczka to raczej zbyt proste rozwiązanie, fibromialgia ma bolesne punkty spustowe przy dotyku czego nie mam, u mnie wszystko bardziej wewnętrznie bolesne, przy ruchu.

Aczkolwiek nie wykluczam tego. Co nie zmienia faktu że nie ma leczen na to, poza antydepresantami i przeciwdrgawkowymi które słabo mi pomagają.
  • Odpowiedz
@dasseltiG: mogą być bóle których fizycznie nie ma. Te testy robi się ludziom którzy co chwilę wyszukują sobie nowe choroby i dolegliwosci. Bez urazy ale ciebie też może to dotyczyć.
Poza tym robiłeś jakieś badania pod kątem boleriozy?
  • Odpowiedz
@dasseltiG: Taka ciekawostka, wiesz że tramadol oprócz efektu przeciwbólowego działa jak SSRI? może stestuj sobie jakiś SSRI + NLPZ, ja bym się w długotrwałe zażywanie opio nie ładował, tolerka powoli ale jednak rośnie, a wraz z większymi dawkami robi się problem
  • Odpowiedz