Wpis z mikrobloga

Ktoś wyjaśni czy ekspresy DeLonghi gdy zmienię wielkość kawy np ze średniej na bardzo dużą - to czy ekspres dosypują również kawy czy tylko wody daje więcej? Zauważyłem że połowa eskresso leci mega mocno a druga połowa to już mega woda - przy bardzo dużej kawie. Na średniej też coś takiego jest ale różnica nie jest aż tak wyraźna... Więc stąd moje przypuszczenie że poprostu wielkość kawy = więcej wody. I zaznaczam że chodzi o espresso a nie żadne americano. A na zdjęciu przykład jak wygląda druga połowy espresso. I z tego co wiem to podobnie jest chyba większości ekspresów bo kilka już miałem. #kawa #ekspresdokawy
Megasuper - Ktoś wyjaśni czy ekspresy DeLonghi gdy zmienię wielkość kawy np ze średni...

źródło: temp_file6002462543874048081

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Megasuper: To normalne. Przecież na początku więcej jest wszystkiego, potem w fusach coraz mniej. Włóż torebkę herbaty do szklanki wrzątku, a potem po 20 sekundach tę samą torebkę do drugiej szklanki. Efekt taki sam będzie.
  • Odpowiedz
@Megasuper: tak działa ekspres automatyczny - więcej wody, dłużej woda leci przez te fusy. Chcesz mieć dobrą kawę, zrób małe podwójne espresso i uzupełnij wrzątkiem. Standardy parzenia dla dobrych kaw to 36 ml z 18g kawy w ciągu 25-30 sekund, automatem jest to nieosiągalne.
  • Odpowiedz