Wpis z mikrobloga

to mnie m.in. zastanawia - czy politycy są tak tępi, czy tak cyniczni, że nie uwzględniają w swoim demograficznym biadoleniu i planowaniu tego, że 2 dzieci to jest organizacyjny max dla dwóch pracujących osób. Dziecko nie tylko trzeba rano zawieźć do żłobka lub przedszkola, wyprawić do szkoły, ale też zapewnić mu opiekę na czas wakacji, reagować, gdy choruje, zapewnić mu atrakcje w czasie wolnym, spędzać z nim czas, aby budować więź i
  • Odpowiedz
Według tych wszystkich kalkulatorów to z dopłatami przy 3 dzieci te kredyty wychodziły śmiesznie małe.


@zmarnowany_czas: Wiadomo, dajmy 40 latkom z trójką gówniaków (no bo takie mieszkania deweloperom głównie zostały, co za przypadek), ale tych co jeszcze nie mają dzieci to #!$%@?ć i niech śmiecie zdychają i #!$%@?ą bez perspektyw na cokolwiek innego niż wzięcie sznura i powieszenie się w kiblu mikrokawalerki 10m xD

Najbardziej prodemograficzne byłyby wsparcia singli i
  • Odpowiedz
tak, wiem. Narracja ponad wszystko. Nudni jesteście.


@zmarnowany_czas: Nudne to jest takie #!$%@?, że w Nowej Soli to jest super życie mordy, wcale przy stracie pracy by się jej nie szukało przez rok i wcale nie byłaby za minimalną xD

https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/07/31/ile-czasu-zajmuje-znalezienie-pracy-w-polsce-ekonomisci-odpowiadaja/

Moja różowa jeszcze chwilę temu szukała pracy w Warszawie (czyli największy rynek w tym kraju) i rynek pracy w tym kraju jest katastrofalny, pracy jest dużo ale tylko najgorszej,
  • Odpowiedz
Wmawia im się jak to jest super, jak to jest lepiej, jakiż to rozwój oh ah - ale na koniec dnia oni i tak widzą, że nie ma takiej opcji żeby jedna osoba nawet tymczasowo utrzymała rodzinę i czują, że to jest wszystko kłamstwo. Kiedyś było źle i teraz jest tak samo źle, po prostu doszły ajfony i meble standard Ikea.


@Khaine: jak mają się rodzić dzieci w tym kraju
zeszyt-w-kratke - >Wmawia im się jak to jest super, jak to jest lepiej, jakiż to rozw...

źródło: mAqPzbpdv99FVxuH

Pobierz
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: Dokładnie dlatego mówię, że wmawia się nam że jesteśmy coraz bogatsi gdy na koniec dnia ludzie przecież sami na własne oczy widzą że to gówno prawda. Tylko w ostatnich paru latach zbiednieli o kilkanaście % i zapowiada się, że będzie tylko gorzej bo jeszcze UE dociska ekologią.
  • Odpowiedz
@Khaine:

nie masz własnej firmy to jakieś gównoroboty za minimalną gdzie jesteś pomiatany jak śmieć, a za pieniądze które zarobisz nie jesteś nawet się sam w stanie utrzymać.


Właściwie niewiele się to różni od sytuacji na zachodzie, to u nas do niedawna było ewenementem to, będąc zwykłym etaciarzem mogłeś zrobić awans społeczny o 2 klasy
  • Odpowiedz
Właściwie niewiele się to różni od sytuacji na zachodzie, to u nas do niedawna było ewenementem to, będąc zwykłym etaciarzem mogłeś zrobić awans społeczny o 2 klasy


@stanleymorison: Nie no, na zachodzie relatywnie do zarobków typowego prola rzeczy są jednak tańsze. U nas mamy ceny zachodnie, za to zarobki mniejsze o połowę lub 2/3. I o ile dogoniliśmy trochę zachód i dlatego świecidełka różnego rodzaju są dla nas relatywnie tańsze,
  • Odpowiedz
Dokładnie dlatego mówię, że wmawia się nam że jesteśmy coraz bogatsi gdy na koniec dnia ludzie przecież sami na własne oczy widzą że to gówno prawda. Tylko w ostatnich paru latach zbiednieli o kilkanaście % i zapowiada się, że będzie tylko gorzej bo jeszcze UE dociska ekologią.


@Khaine: czyli w skrócie można kupić ajfona, laptopa i kuchnię z ikea trochę taniej niż kiedyś oraz tanio polecieć na wakacje do turcji,
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: No ja mam z grubsza takie obserwacje. To co nam wychodzi taniej za meble z Ikei i laptopa - oddamy z nawiązką bankowi, deweloperowi, landlordowi, spółdzielni, zakładowi energetycznemu itd.

Przecież nieruchomości są celowo wyjęte spod wskaźnika inflacji, aby było gdzie ukrywać realną biedę społeczeństwa przy rosnących słupkach.
  • Odpowiedz
nie wyglada jesli sadzicie ze zywnosc jest droga to macie gora 20 lat albo kompletna amnezje.


@Miniu30: Akurat żywność jest tańsza (choć ostatnimi czasy zdrożała kolosalnie), inne rzeczy drożeją.
  • Odpowiedz
w Nowej Soli to jest super życie mordy, wcale przy stracie pracy by się jej nie szukało przez rok i wcale nie byłaby za minimalną


@Khaine: wiadomo, wszędzie gdzie nie Warshaffka jest tragedia i wszyscy pracują za minimalną. TRAST MI BRĄ XD

Odkejona warszawskie oskarki jak zawsze wszystko wiedzą najlepiej
  • Odpowiedz
@Khaine: wzgledem zarobkow praktycznie nic jedyne co mi przychodzi do glowy to ceny ziemi ale to dlatego ze po prostu ludzie juz maja pieniadze by ja kupic i sie budowac a nie pojawi sie nowa - wy macie serio gora 20 lat i nie wiecie co oznacza biedny kraj.
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: Myślę, że głównym powodem tego, że ludzie nie mają dzieci to nie za drogie mieszkania czy brak perspektyw. Dzieci to zajęcie i odpowiedzialność a ludzie chcą wakajek i imprezowania. #!$%@? mają w odpowiedzialność i dzieci, bo nie są im one do niczego potrzebne a przeszkadzają.
  • Odpowiedz