Wpis z mikrobloga

Czy wypożyczalnia zestawów lego i innych "fajnych" zabawek ma sens? Czy konieczność rozstania się z fantem nie będzie przeszkodą dla większości ludzi? Jaki procent wartości przedmiotu bylibyście w stanie zapłacić za wynajem na 14 dni?
#pytanie #kiciochpyta #lego #zabawki
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy wypożyczalnia zestawów lego


@szysztopf: Trochę nie wiem jakby to miało działać. Powiedzmy że "wypożyczam" sobie zestaw, co dostaję i co mam oddać? Kto ma te 6000 klocków umyć i posortować w woreczki? Co jak któryś się zgubi albo czyjś gówniak pogryzie i znajdę takie paskudztwo?
  • Odpowiedz
  • 0
@dran2: Oddajesz to, co dostałeś. Założyłem konieczność rozłożenia i ponownego posortowania bądź wykupienie takiej usługi i przerzucenie tego obowiązku na "wypożyczalnię". W przypadku braków, kara umowna potrącona z pobieranej przy wypożyczalni kaucji
  • Odpowiedz
@szysztopf: Co z higieną? Ogólnie nie mówię że pomysł jest głupi, są zestawy które bym sobie złożył ale nie stać mnie na dodatkowe metry mieszkania żeby trzymać titanica czy UCSy. Ale musiało by to być miłe doświadczenie a nie dłubanie w brudnych wyjętych czyimś dzieciom z gardła klockach i na tyle tanie aby bardziej się opłacało niż kupić i sprzedać.
  • Odpowiedz
20% przy 30 dniach.


@szysztopf: Jeżeli miałbym wypożyczyć używanego sokoła za 500zł jeszcze z kaucją to kupno u----i za 2000 i sprzedaż za 1800 są przy tym bardzo konkurencyjne. Za tą kasę to musiała by być faja usługa z fajną reputacją, żadnego rozkładania, sortowania, klocki w dobrym stanie.
  • Odpowiedz
@szysztopf: Pełnego rozłożenia (na pojedyncze klocki) i posortowania klocków też nie da się wyegzekwować. Tak samo nie będziesz wiedział o brakujących pojedynczych klockach. No chyba, że chłop pracujący w wypożyczalni będzie miał otwierać zestaw przy kliencie i robić pełne sprawdzenie worek po worku, klocek po klocku, czy wszystko jest w porządku. A to by mogło zająć godziny przy co większych zestawach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@enio: Brak odpowiedniego lokum i odpowiednio dużej kolekcji. Wypożyczalnia może działać "po godzinach" mojej stałej pracy bez konieczności zatrudniania pracownika, ale dzięki za pomysł.
  • Odpowiedz
@szysztopf: Nawet jak kupujący nie musi poświęcać na to czasu, to nadal zostajesz ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piszesz, że byłoby to bez zatrudniania pracownika i po godzinach od stałej pracy. Tylko w tym momencie robi się problem z czasem, bo dokładne sprawdzenie jednego większego zestawu (czy są wszystkie klocki, czy są odpowiednio posortowane), a potem jeszcze wyczyszczenie go, to co najmniej kilka godzin roboty. Przy
  • Odpowiedz
@szysztopf: powinien byc zakaz kupowania i bawienia i sie klockami lego powyzej 15 roku zycia bo ludziom takie z-----e pomysly pseudo polsko inwestorskie potem przychodza do glowy xDDD jak mozna byc doroslym i cos takiego wymyslec albo nawet gorzej skorzystac z takiej uslugi xdddDD
  • Odpowiedz