Wpis z mikrobloga

A propos jeszcze batalii toczonych na polu Win10 vs Linux. Spróbuj coś na linuxie zainstalować będąc offline. Na Windzie wkładasz pendrive'a czy inny nośnik i uruchamiasz exeka. Wersje portable - "sayonara!".

#linux #windows
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@gomjeden: A, dobra, to nie chodzi o skrypt tylko o archiwum z pakietami. Wszystko spoko no ale komu się chce w to bawić? No ale niech będzie, jest to jakieś rozwiązanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@horus666: dowolną wersję ubuntu instaluję bez żadnego internetu, tak samo jak windows. Nie wiem co za pakiet instalacyjny pobrałeś, ale pobierz lepszy.


@jagodowy_krol: Piszę o aplikacjach, czytaj ze zrozumieniem i nie zaśmiecaj tematu.
  • Odpowiedz
@horus666: no ok,nie lubisz appimage, zrozumiałe. Tylko że masz deb, rpm itd.
Pamietaj że instalkę/portable na windowsa też musisz skądś sciągnąć, więc jak jestes offline to "sorry"
  • Odpowiedz
  • 0
@jar-mitryn: Tak, ale jak ściągnę, to mogę przenieść na pena i zainstalować na sprzęcie, który jest offline mając tego pena np. Oczywiste chyba, że o to chodzi?
O paczkach - jak powiedziałem - zależności, których nie znasz w momencie ściągania pakietu na innym sprzęcie.

Zostanę przy AppImageach.
  • Odpowiedz
@horus666: Instalujesz sobie z paczki/kompilujesz ze wskazaniem na nośnik usb, w czym problem? Masz pliki rpm, deb, te od suse, czy innej dystrybucji - tak samo klikasz i masz.
Ludzie już zapomnieli że wystarczy pobrać sobie jakieś źródła, dajesz ./configure, make, mek test, make install i masz gdzie chcesz
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Jak nie masz zależności to nawet
  • Odpowiedz
  • 0
@9866666: Ta.. kompilacja. Nie zawsze wychodzi, jeszcze weź pod uwagę, że różne distro mają różną strukturę systemu plików, nieraz jest tak, że coś się #!$%@? to masz pliki nie w tym miejscu, w którym być powinny i program działa na pół kopyta albo nie działa wcale.
Zależności w Windzie? Rzadka sprawa, a jak już są to właśnie taki .Net i voila. No i właśnie. Ja nie wiem jak jest na
  • Odpowiedz