Wpis z mikrobloga

Róbcie backupy mówili xD

Przestały mi działać płatności zbliżeniowe w telefonie, rzekomo przestał spełniać warunki, choć był certyfikowany przez play store itd., wszystkie poradniki w necie kazały zresetować telefon do domyślnych.

Po resecie Google odwaliło i nie rozpoznaje mi TEGO SAMEGO telefonu, oczywiście twierdząc, że nie ma żadnych backupów na koncie google (do tego przy logowaniu kazało mi potwierdzić na tym samym telefonie xD. Gdyby nie sesja w przeglądarce, która pozwoliła wygenerować jakieś kody do odblokowania, to bym miał po koncie, bo "Masz włączone bezpieczniejsze opcje, SMS jest niedostępny xD"). Już tam #!$%@? z SMSami czy połączeniami, ale pospadały mi konfiguracje apek, w tym 2FA i bankowych. Google ty #!$%@?.
#zalesie #google #komputery #gorzkiezale
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
No i przy wyborze innych sposobów mam tak:
-Kliknij w telefonie lub tablecie (cały czas widzi ten "stary" czyli ten sam)
-Wpisz kod z telefonu lub tabletu (w sensie z tego, który został przed chwilą zaorany)
-SMS - wyszarzone bo #!$%@? do dupy dostaniesz a nie sms
-Pomoc (może zająć od 2 do 5 dni pozdro bez telefonu)
  • Odpowiedz
  • 0
@vulcanitu: i co sięgasz po portfel z papierami i kartami, żeby wyjąć jedną? Mi to było bardzo przydatne, zwłaszcza przy jakichś duperelach typu parkingi, knajpy, kioski etc.
  • Odpowiedz
  • 0
@tellet Typowe Google - poziom zabezpieczeń sięga absurdu, gdy nie możemy się zalogować na konto i jedyną informacją zwrotną jest enigmatyczne "Nie możemy Cię rozpoznać".

Dlatego - pomimo, że korzystam z Androida - to nie korzystam z usług Google, bo o ile bezpieczeństwa nie można im odmówić to niezawodności już tak. Nie wspominając o prywatności, ale to odrębny wątek.
  • Odpowiedz
  • 0
@mp107: ale to chyba ostatnio ze wszystkim tak.
Play przejął UPC i teraz do logowania się kurna do panelu klienta, gdzie tak naprawdę były co najwyżej faktury, teraz zamiast maila mam jakieś niepowiązane cyferki, ułomne 2FA na SMS #!$%@? po co to komu, jak chcę tylko pobrać fakturę xD. Druga w kolejności jest NVidia, gdzie też zaczęli wymagać jakiegoś mega giga hasła tylko po to, żeby pobrać sterowniki...

@vulcanitu
  • Odpowiedz
@tellet: i już mi insynuuje jakieś bojówki... nawet nie mam portfela tylko trzymadło na karty. No skoro to nie XX wiek no to sobie bądź dalej zdany na łaskę google( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@vulcanitu: Bo właśnie stoję przy kasie w kawiarni i zamiast przyłożyć telefon z wypokiem, muszę sięgnąć do portfela, wyjąć wciśniętą z niego kartę, przyłożyć, schować, potem portfel do kieszeni.
Po co to wszystko. Płacenie telefonem to jedna z lepszych osiągnięć.
Najwyżej wgram roota i nie będę się przejmował takimi duperelami.
  • Odpowiedz