Wpis z mikrobloga

Się tak zastanawiam, co takiego robią kontraktowanie, że są w stanie jakimś firmom wcisnąć juniora jako mida albo mida jako seniora. I to jeszcze za dobrą kasę bo przecież na czymś muszą zarabiać.

#programista15k #pracait
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@card_man: efektywne procesy - dobrze zarządzany junior zrobi tyle co mid w nieefektywnym zespole. Dodatkowo jak jest dużo osób to takie małe różnice preformance pomiędzy różnymi osobami o różnym seniority nie są widoczne i średnia zespołu w oczach klienta jest zadawalajaca
  • Odpowiedz
@card_man: To samo co robi c-----y początkujący hydraulik kasując więcej niż jego bardziej doświadczony i ogarnięty kolega - korzystają z tego, że klient się nie zna, bo jakby się znał to by sam zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@card_man:
1. Sprzedajesz jeden team seniorów, który robi w c--j dobrze
2. Zapraszasz do siedziby firmy gdzie jest dobre chlanie
3. Sprzedajesz kilka kolejnych teamów
4. Rozumiesz co potrzebuje klient. Rozumiesz, że często chce do projektu 5 seniorów, gdzie tak naprawdę 2 seniorów i 3 juniorów da radę. Dobrze wiesz, że klient ci ufa i nie będzie sprawdzał wiedzy technicznej kandydatów.
5. ???
6. Profit
  • Odpowiedz
@card_man: co więcej - w większości przypadków ten junioro-senior dowiezie ten projekt, albo po prostu razem z innymi będzie roll offowany jak np klient zakopie projekt. Rzadko kiedy wyrzucają takiego, a jak już to "wyrzucają" tak, że po prostu podmiankę robią


a on idzie na inny projekt :)
  • Odpowiedz
@card_man: moja poprzednia firma zrobiła tak ze mną, mnie jako juniora wypożyczyli jako seniora do innej firmy, po roku mnie wykupili tzn. moje przejście do nich i dali tyle ile płacili za moje wypożyczenie, pensja podskoczyła ponad 3x
  • Odpowiedz
@card_man: Jak jest większa kontraktornia to oni mają kilka doświadczonych osób i taki junior jak totalnie nie ogarnie to jest szansa, że ktoś to poprawi albo przejmie
  • Odpowiedz
@card_man: Z mojego doświadczenia wszyscy klienci zawsze dodatkowo weryfikowali kandydata przychodzącego z kontraktorni nawet gdy współpracowali z nią od wielu lat. Mnie też kiedyś jedna kontraktornia w akcie desperacji próbowała sprzedać jako seniora gdy w rzeczywistości byłem w tamtym czasie słabym midem. Oczywiście odpadłem na rekrutacji wewnętrznej a z tymi ludźmi którzy mnie tak wystawili nie mam już nic wspólnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz