Wpis z mikrobloga

Chyba naderwałem lub bardzo nadwyrężyłem sobie ścięgno w ręce (nie diagnoza lekarza tylko wujka google i kilku znajomych którzy są w temacie) teoretycznie jestem w stanie pracować bo pracuje biurowo a moja ręka jest na tyle sprawna że mogę korzystać z myszki ze niewielkim bólem ale od 3 dni co rano ręką boli co raz bardziej i zakres ruchu się zmniejsza obecnie nie mam jak jej wyprostować. Myślicie że powinienem iść do lekarza po L4 (czuje że l4 jest niepotrzebne bo jestem w stanie pracować - co prawda troche wolniej ale obowiązki mogę wykonywać szczególnie że pracuje z domu) czy nie iść do lekarza poczekać kilka dni aż się zagoi i mi przejdzie? Trochę nie wiem co w tej sytuacji zrobić
Byłbym wdzięczny za opinie

#pracbaza #praca po zasięgi #pracait #programista15k (nie krzyczcie wiem że jestem k---ą) #pytanie

co zrobić ?

  • pójść do lekarza po L4 mimo że mogę pracować 86.8% (92)
  • nie iść do lekarza i czekać aż się samo naprawi 13.2% (14)

Oddanych głosów: 106

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Karbon315 @some_ONE no mogą to być równie dobrze zakwasy po siłowni ale lewa ręką ma się tak z 10 razy lepiej niż prawa ( ͡º ͜ʖ͡º) jeszcze 1 dnia myślałem że jutro będzie git kolejnego dnia było c-----o ale stabilnie ale dzisiaj od rana chodzę ze zgiętą ręką przez cały dzień bo coś się chyba popsuło. Chciałem jeszcze poczekać i jakby mi nie przeszło do
  • Odpowiedz
  • 0
@xede no mogę ale wtedy powie mi żebym używał plastrów kremów i tabletek czyli wszystko to co już wiem jeśli mam coś naderwane to przecież mi tego nie przyszyje tylko przepisze leki bez recepty
  • Odpowiedz
od 3 dni co rano ręką boli co raz bardziej i zakres ruchu się zmniejsza obecnie nie mam jak jej wyprostować. Myślicie że powinienem iść do lekarza po L4


@asdfqwerty123: Jakie L4. Wal konia drugą ręką przez tydzień i samo się wyleczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@BreathDeath w sumie już sam nie wiem czy ja przesadzam czy wy. Mam wrażenie że jak jest się w stanie pracować to rzucanie L4 jest trochę bez sensu bo nie dość że zostaje z poczuciem marnowanego czasu to jeszcze mam -20% wypłaty za dniówkę. Może rzeczywiście przesadzam i powinienem iść na zwolnienie już 1 dnia jak poczułem że coś jest nie tak ale mam poczucie wewnętrzne że nie powinienem i właściwie
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: idz do doktora.
Ja kiedyś mialem problem z noga a prac glownie biurowa czasami trzeva ubrac buty robocze twarde. Lekarz chcial dac L4 stwierdzilem a co tam powiem szefowi ze będę pracował ale nie dam rady przez 10 dni jak cos to chodzic po miejscu pracy w obuwiu roboczym. W efekcie wylądowałem na urlopie a jasnie Pan obrazony.

Nauczyłem sie ze nie warto. Boli idz do lekarza niech da
  • Odpowiedz
Do końca tygodnia spróbuj nowych pozycji, działaj wolniej i oszczędniej. Od weekendu absolutnie oszczędzaj rękę i daj jej się zregenerować w te dwa dni, może nawet weź urlop czy tam L4. Obserwuj swoją pozycję ręki na myszce. W moim przypadku test dni regeneracji wystarczają, problem w tym żeby nie było nawrotu. Rozważ czy to nie objawy cieśni nadgarstka i USG, najlepiej w medycynie sportowej
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: poczucia zmarnowanego czasu? Nie znajdziesz sobie zajęcia przez ten czas? Nie masz seriali/filmów/książek do nadrobienia? Nie nadwyrężaj swojego zdrowia dla jakiegoś Janusza, 20% więcej za kilka dni i szanuj siebie.
„co rano ręką boli co raz bardziej i zakres ruchu się zmniejsza obecnie nie mam jak jej wyprostować” - jakie k---a nic Ci nie jest xD
Mam nadzieję że podejmiesz słuszną decyzję xD
  • Odpowiedz