Wpis z mikrobloga

Jo rowerowe wykopki, przychodzę z taką zagwozdką, a mianowicie coraz częściej podczas jazdy odczuwam ból nadgarstków w jeździe na #gravel Rower mam ustawiony elegancko, nic mnie nie boli, ani kolana ani plecy, ale te łapy to po 50km chcą mi odpaść XD Rower to Aspre2 2021r, więc geometria bardziej niby szosowa i nie wiem czy tu może leżeć problem? Bo zastanawiam się nad przejściem na #mtb albo #xc w stylu Procaliber, bo jednak nie chce rezygnować z roweru. #rower
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomek_27 Gdzie jeździsz? Bardzo częstym powodem bólu nadgarstków jest to że ludzie uwierzyli że gravel może to samo co MTB, w takim wypadku wymiana na XC jest faktycznie dobrym sposobem na uniknięcie jakiejś trwałej kontuzji. Kilkaset uderzeń nadgarstkami o korzenie i dziury bez dostatecznej amortyzacji boli i na dłuższą metę szkodzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zabi96 jeżdżę na 2,5 - 3bary, opona 40c na mleku. Nie, mam ręce lekko ugięte :(
@dran2 różnie, ale nie jeżdżę specjalnie po #!$%@?. Ostatnio robiłem trasę 120km, gdzie miałem 80% asfaltow i tak samo mnie nadgarstki bolały. :( Wcześniej na XC jeździłem, ale max 60km i nie przypominam sobie, aby mnie bolały łapy.
  • Odpowiedz
@tomek_27: Pobaw się ustawieniami kokpitu, może nie jest wcale elegancko. Jak nie to może masz źle dobrany rozmiar i za dużo masy ci idzie na ręce, może już masz jakieś zwyrodnienia albo zespół cieśni i po godzinie daje to objawy.
  • Odpowiedz
@tomek_27: Jeśli problem pojawia się niezależnie od roweru, którym jeździsz, to raczej nie rower jest winny. Na początek przetestuj rękawiczki z wkładką żelową. Rób też w trakcie jazdy częste przerwy, rozluźniaj nadgarstki, wykonaj kilka ćwiczeń. Jeśli to nie pomoże, warto skonsultować to ze specjalistą. Po takim dystansie nie powinieneś odczuwać dyskomfortu.
  • Odpowiedz
@tomek_27: miałem podobny problem w nowym rowerze, pomogło obniżenie miejsca zamontowania klamki na kierownicy o ok 1 cm w dół oraz oczywiście konty kierownicy i siodełka tak żeby więcej ciężaru było na tyłku
  • Odpowiedz