Wpis z mikrobloga

TL;DR w co się pchać jeśli chodzi o modele kolejki?

Niedawno kupiłem dzieciakowi w Lidlu zestaw kolejkowy Playtive z drewnianymi torami i zauważyłem, że dużo innych zabawek, innych producentów jest tj. "kompatybilna". Z tego co widzę to najbardziej znany ten system jest pod nazwą Brio World, ale firm i nazw jest od groma i nawet nie wiem gdzie szukać odpowiednich rozszerzeń. Jest gdzieś jakieś kompendium wiedzy na temat tego typu zabawek?

Inna rzecz, o którą właściwie chciałem zapytać - jak to jest w temacie "poważniejszych" zestawów. Jak wlazłem na stronę typowo kolekcjonerską to tam lokomotywy po 1500zł, krótki odcinek torów - prawie stówa. No trochę sporo. Zanim zacznie się szukać tańszych alternatyw to fajnie byłoby wiedzieć w ogóle w co można się pchać. Czy podobnie jak w Brio są inni dostawcy modeli? Czy działają na takich samych torach? Co to za skala "G", "H0"? Jak to ma się do wielkości w takim #kolejkowo? Jak wygląda elektryfikacja?

Nie ukrywam, że choć Brio World są urocze i fajnie się nimi bawi (przynajmniej kiedy dzieciak jest mały), to też są po prostu lipnie wykonane i brzydkie, a też ciężko kupić coś konkretnego (np. same wagony) dlatego staram się myśleć kilka lat wprzód.

#kolej #modelarstwo #zabawki #pociagi #makietakolejowa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakby mi miało odbić na kolejki, to bym teraz wybrał drukarkę 3D i skalę ogrodową. Drukowałbym własne modele, ulepszał, dodawał napęd i sterowanie zdalne i tak bym się bawił. Ale ja mam ogród to mogę. No ale to i tak drogo a życie za krótkie, to zanim się zabiorę to umrę więc nie :D
  • Odpowiedz
@UmCykCyk: Jak masz ogrod i miejsce to zamiast pchac sie w skale G to lepiej kupic sobie starouzyteczne szyny S11 z jakiejs cegielni czy cos i zbudowac sobie ogrodowa 600mm kolejke.
  • Odpowiedz
@wanghoi: Chodziło mi to po głowie, ale wcale nie tak łatwo kupić szyny, taboru nie kupisz łatwo a własnego w sypialni nie pospawam, a wogóle to oczywiście nierealne. Nie jestem kawalerem żeby takie numery odstawiać w domu :D :D
  • Odpowiedz
@UmCykCyk: jakbyś szyny potrzebował to mógłbym Ci załatwić. Co do taboru to zawsze jeszcze można dostać koleby albo same ośki. Jakbyś był zainteresowany to mogę Ci dać namiary na człowieka który ma teraz na zbyciu Wls40 i Wls75
  • Odpowiedz
Warto wiedzieć że są takie możliwości, ale nie, żona by mnie z chaty wywaliła, ale za to dzieciaki by były szczęśliwe ;D
Mimo wszystko to by mnie jednak przerosło, no i ogród jednak trochę za mały... no chyba że dom wyburzę, to wtedy może wejdzie kółko i jakaś mała bocznica
  • Odpowiedz