Wpis z mikrobloga

@aleksc straszne bagno, a oni tam na froncie tez maja różne mikroserwisy(mircotrontend), webpacki itp. TS ratuje trochę sprawę ale trafia się te gorsze hindusty powpisuja wszędzie any i pora na CSa. Pobranie danych z BE i wrzucenie w komponenty spoko, da sie ogarnąć w 1-3 miesiące, ale stylowanie to 1-3 lata
  • Odpowiedz
Ile czasu zajmie opanowanie react-a jak znam jquery, html i css


@aleksc: Szybko, ale konkretnie ustal, które elementy ekosystemu chcesz poznać, np. TypeScript, React, Vite, TanStack Query, Orval/Kubb. Istotne jest zrozumienie działania hooks w React. Redux możesz zignorować.
  • Odpowiedz
  • 0
ok rok ciezkiej pracy


@kimikini: no chyba żartujesz, bardziej tydzień. Nawet bootcampy dla kompletnie zielonych z frontendu chyba rok nie trwaja xD
  • Odpowiedz
@aleksc: mowie ile trzeba zeby teraz rozmowy przjesc i oferte dostac a nie ile bootcampy rwaja po ktorych teraz nikt pracy nie dostanie w obecnej sytuacji na rynku
  • Odpowiedz
  • 0
@aleksc: ja zrobilem to samo, ale zaczynalem od frontasiowania

tak ok. po polroku w miare regularnego pisania backendu poczulem sie pewniej (mogłem pisac backend częściowo w pracy)

mysle ze w druga strone jest latwiej, no, chyba ze wszystko na backedznie pisales to endpointy, a jakies normalne programy to lata temu, to faktycznie moze byc ciezko, zabetonowani endpoinciarze z gwozdziem w mozgu pisza zazwyczaj instant legacy. jezeli tak wyglada sytuacja to
  • Odpowiedz
@Lord_Yabol: .net bo taki mam stack w pracy, ale nie sadze ze to mialo jakis wplyw ze bylo latwiej/trudniej, pewnie ze sprigniem byloby analogicznie, z nestem troche latwiej bo znalem jezyk... ale tez nauczylbym sie jakichs gownopraktyk i nie mial mozliwosci pocwiczenia pracy z wiecej jak jednym watkiem xd
  • Odpowiedz