Wpis z mikrobloga

Hej, ubezpieczyłem mieszkanie z rynku wtórnego na które brałem kredyt ponad rok temu. Przez bank także wybrałem ubezpieczenie mieszkania. Wybrałem wariant rozszerzony ubezpieczenia, który brzmi następująco:

nieruchomości i ruchomości domowe oraz odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym:
1) ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych
2) ubezpieczenie ruchomości domowych od ognia i innych zdarzeń losowych
3) ubezpieczenie ruchomości od kradzieży z włamaniem i rabunku
4) OC w życiu prywatnym - czyli pokrycie szkód wyrządzonych innym przez ubezpieczonego (np. zalanie sąsiada)
5) assistance dom - czyli pomoc fachowców w razie wystąpienia szkody w domu

No i kwestia jest taka, w tym roku zrobiłem remont tego mieszkania w całości, łazienkę skończyli mi remontować jakoś 2 miesiące temu, ostatnio okazało się że sąsiadowi delikatnie kapie woda ode mnie, prawdopodobnie jest to spowodowane prysznicem, na początku myśleliśmy że silikon źle trzyma, ale chyba możliwe jest też że jest problem z odpływem i tamtędy też gdzieś przecieka, rozważam też że możliwe że coś w ścianie przy prysznicu też przecieka bo podczas remontu był mały problem z jedną rurką którą trzeba była zgrzać, ale możliwe że tak nie jest.

No i pytanie czy moje ubezpieczenie obejmuje niezmiennie mimo że zrobiłem remont mieszkania, w tym łazienki, także nowy prysznic itp. więc wygląda ona całkiem inaczej niż gdy podpisywałem umowę z bankiem i ubezpieczycielem? Czy mogą się do tego przyczepić? Dotyczy zarówno pokrycia ogarnięcia sprawy u sąsiada z dołu jak i naprawy usterki u mnie.

#remontujzwykopem #remont #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #hipoteka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hoppbakke: sąsiad zwraca się do swojego ubezpieczyciela a ten kontaktuje się z twoim i sprawa zalatwiona. Jeśli chodzi o twoją usterke w domu to ubezpiecznie tego nie pokrywa.
  • Odpowiedz
z tym assistance dom jest mniej wiecej tak że jak ci się żarówka przepali to ci przyjadą wymienić, albo cieknący zawór. Usług remontowych oni nie świadczą.
  • Odpowiedz