Wpis z mikrobloga

Czy Japonia (Tokio) jest dobrym wyborem jako destynacja dla samotnych podróżników? Mam bilet do USA kupiony dawno temu na tegoroczną jesień (krótki city break w wietrznym mieście), ale sytuacja sprawiła, że musiałbym zwiedzać stany samemu, co na pewno nie byłoby zbyt bezpieczne:/ Mam możliwość zmiany całej trasy lotu za dodatkową opłatą i chciałbym z niej skorzystać. Czy z samym językiem angielskim nie będzie problemu się porozumieć?
#podroze #podrozujzwykopem #japonia #wakacje
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kowalzmetina: W Japonii z angielskim słabo ale ze wszystkich miast w Tokio pod tym względem najlepiej. Jest bardzo bezpiecznie i ludzie są bardzo uprzejmi. Najlepiej kup sobie lokalną kartę sim i z tłumaczem ogarniesz wszystko. Na jak długo chciałbyś się wybrać i co Cię najbardziej interesuje?
  • Odpowiedz
@MG78: W aplikacji Google Tłumacz można też pobrać słowniki do użytku w trybie offline. To + Google Lens i japoński napotykany na produktach, tabliczkach, gdziekolwiek, przestaje być dużym problemem. Do tego jeszcze można pobrać mapę miasta w Google Maps i generalnie bez internetu da się przeżyć (choć w przypadku mapy niestety nie pobiera informacji o konkretnych miejscach).

Mój telefon nie jest kompatybilny z japońskimi częstotliwościami sieci komórkowych (można to sprawdzić na https://www.kimovil.com/en/frequency-checker/JP) i jakoś sobie poradziłem :D
(choć ja akurat japońskiego trochę znam, więc potrafię się w miarę dogadać)

@kowalzmetina tak jak wyżej: w Tokio jest z tym najlepiej, ale i tak ludzie raczej nie będą mówić za bardzo po angielsku. Mimo to jak najbardziej można sobie poradzić: tu jest bardzo dużo turystów i jakoś dają radę. Mimo wszystko, tak jak wyjeżdżając do jakiegokolwiek innego kraju, dobrze jest się nauczyć najbardziej podstawowych zwrotów w języku mieszkańców, to wtedy większość interakcji
  • Odpowiedz
  • 0
@MG78: Dzięki. Myślę, że ewentualny plan byłby na 8-10 dni. Co do zwiedzania, musiałbym zrobić lepszy research, ale na pewno świątynie buddyjskie, Pałac Cesarski, Shinjuku Gyoen, czy typowo miejskie obiekty (Tokyo Tower, Tokyo Skytree, luźne zwiedzanie downtown)

@Krylan Również dzięki za porady i podzielenie się doświadczeniami. BTW, nawet nie brałem pod uwagę innych częstotliwości sieci komórkowych
  • Odpowiedz
@kowalzmetina: Japonia jest pierwszym wyborem dla solo travelerow. Jedno z najbezpieczniejszych miejsc na ziemi i mimo bariery jezykowej, bardzo przyjazna. Jak masz pytania to wal smialo, bylem tam w maju przez miesiac.
  • Odpowiedz
@Garbaty_Mumolin: u mnie to był problem, bo mój model nie obsługiwał prawie żadnej z ich częstotliwości. Nie mogłem sobie załatwić japońskiego numeru telefonu z internetem, bo włożona do telefonu karta SIM nie łączyła się z siecią (0 zasięgu). Z internetu na telefonie mogę tylko korzystać jak się podepnę pod jakąś sieć Wi-Fi (w Tokio jest ich całkiem sporo, choć z niektórymi czasami są problemy). GPS mi działa niezależnie od tego, więc po pobraniu mapy mogłem na spokojnie się orientować, gdzie jestem i gdzie iść. Są ponoć jakieś mobilne routery Wi-Fi, ale nie mam pojęcia jak to funkcjonuje.

Początkowo się rozglądałem za nowym telefonem, ale w sumie był słaby wybór, to z tego zrezygnowałem i jakoś strasznie uciążliwe to nie było (choć nie powiem, numeru telefonu tutaj często wymagają do różnych rzeczy, to jakimś utrudnieniem jest, jak się chce skorzystać z różnych japońskich aplikacji etc.).

BTW, nawet nie brałem pod uwagę innych częstotliwości sieci
  • Odpowiedz