Wpis z mikrobloga

Gdzie w Europie bezpieczniej niz w PL wynajmuje sie mieszkania? To znaczy nie wynajmujesz od Janusza jak w PL, gdzie to nie od ciebie zalezy kiedy bedziesz sie musial wyprowadzic albo bedzie robil wszystko aby nie zwrocic ci kaucji czy kombinowal na kazdym kroku w zapisach umowy, odczycie stanu licznikow. Zalozmy, ze nie chce przez kilka lat przywiazywac sie do jednego miejsca ale tez zyc bez wiekszego stresu o lokum. Jak to wyglada w Skandynawii, Danii, Holandii, Belgii, Polnonych Niemczech?

#wynajem #europa #niemcy #emigracja #emigrujzwykopem #dania #norwegia #szwecja #belgia #holandia
#mieszkanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cotozazycie co do Skandynawii nie odpowiem bo nigdy nie żyłem.
Jednak w Belgii Holandii czy Niemczech musisz mieć stos papierów żeby wynająć mieszkanie. W Polsce wystarczy mieć tylko pieniądze zadzwonić podpisać umowę i płaci czynsz lub nie.
Aktualnie mieszkam na trojstyku DE NL i BE no i zgadnij gdzie mieszkam i czy wynajmuje. Do życia Niemcy najlepsze, w Beneluxie skupiam za to swoje życie zawodowe.
Piszesz o Januszach w Polsce to
  • Odpowiedz
@cotozazycie: W DE żeby wynająć potrzebujesz najczęściej umowe o pracę, 3 ostatnie paski wypłat jako dowód, kaucja. W DE jest o tyle dobrze, że są tam jakieś regulacje o ile rocznie może ci vermieter podnieść kwote wynajmu i inne takie kruczki.
  • Odpowiedz
  • 0
@dsomgi00:

Czyli Niemcy jednak pewnie mają to jakoś najlepiej rozwiązane. Myślę, że w całym kraju bo najlepszy klimat chyba na północy kraju? Bez upałów i mroźnych zim. Tylko znów w Skandynawii można jakoś żyć z angielskim. Ehh nie uśmiecha mi się uczyć niemieckiego praktycznie od zera...
  • Odpowiedz
@cotozazycie: W takim Hamburgu byś z samym angielskim może jako tako uszedł, ale byłoby to męczące. Szczerze, jakbym miał gdzieś jechać i nie znać lokalnego języka - w sensie tak na dłużej, żeby tam żyć - to bym w życiu nie żył w takim kraju, bo izolacja by mi na banie siadła. Pytanie też co byś chciał robić w tym kraju, jak pracować, żyć, zwiedzać itp. to bez niemieckiego byś
  • Odpowiedz
@dsomgi00

@cotozazycie: W DE żeby wynająć potrzebujesz najczęściej umowe o pracę, 3 ostatnie paski wypłat jako dowód, kaucja.


To teraz wyobraź sobie w cebulandii, jak by rodaków d--a piekła jakby musieli umowę o pracę pokazać i 3 paski wypłat pokazać. Opluwaliby się z nienawiści narzekając na landlorda złodzieja :}
  • Odpowiedz
  • 0
@761761761:

A masz pewność, że nie ma takich właścicieli, którzy nie dość, że żądają potwierdzenia zatrudnienia na uop to jeszcze masz podpisać najem okazjonalny. W DE najem reguluje państwo w PL to widzimisię pana właściciela.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: No patrz bo w Holandii wynajmiesz mieszkanie. Przybywa tam tylu ludzi że nie nadążają budować, a budują całe miasteczka na raz, jeśli oczywiście mają kawałek ziemi żeby to zrobić. Na każde wolne mieszkanie jest kolejka chętnych, i już widzę jak Holender wynajmuje je Polakowi aniżeli swojemu. Jak ktoś tam mieszka i pracuje od jakiegoś czasu i robi to legalnie i jest w stanie to wykazać, to ma szanse. Ale
  • Odpowiedz
@cotozazycie: W Norwegii jest porażka. 15 tysięcy studentów stoi w kolejce do akademika w Norwegii. Jest znane konto na instagramie gdzie publikują jak tragiczne są mieszkania na wynajem i w jakim stanie ludzie wynajmują mieszkania XD W Oslo mieszkanie 30 metrów kwadratowych mój kolega ostatnio wynajął za chyba 17 tysięcy koron.
  • Odpowiedz
  • 0
@kaminami:

Może w Szwecji lepiej? Szwecja i Finalndia to w sumie 2 kraje gdzie mając wybór chciałbym mieszkać w EU bo idealnym miejscem do życia są tak czy inaczej północno wschodnie i zachodnie Stany. W Finlandii rynek pracy jest ciężki no i język.
  • Odpowiedz
@cotozazycie w Danii z wynajmem ciężko, przynajmniej okolice cph. O depozytach nie wspominając (6 krotność czynszu trzeba wyłożyć) i mieszkania są często wynajmowane przez firmy i często jest tak że traci się cały depozyt albo i trzeba dopłacać bo mieszkania są remontowane i oddawane w nowym stanie i przy oddawaniu mieszkania potrafią się do wszystkiego przyczepić. Firmy nie pozwalają na odmalowywanie samemu tylko musi to być zrobione przez profesjonalną firmę co
  • Odpowiedz
  • 0
@bozydar-kaluza:

no ale piszesz o kaucjo w wysokosci 6x najmu i przepadku przez normalne zucycie a potem piszesz, ze prawo dziala i jest stabilne? Kaucja w wysokosci 6x miesiecznego najmu to przeciez jaka patologia.
  • Odpowiedz
@cotozazycie napisałem że chodziło mi o stabilność w innym aspekcie, że nie musisz się wyprowadzać albo przedłużać umowy co roku albo 2 jeśli masz najem długoterminowy. A odnośnie depozytu to tak to wygląda niestety i to nie ma związku ze stabilnością jeśli chodzi o prawo do najmu. Poza tym sa przypadki gdzie się odzyskuje depozyt normalnie i gdy się wynajmuje mieszkanie bez generalnego remontu po poprzednich lokatorach
  • Odpowiedz