Wpis z mikrobloga

Zakupiłem kilka dni temu (pierwszy i ostatni raz z morele) nową pamięć g.skill RAM DDR 4 2x 16GB (te same parametry co wcześniej miałem 2x8GB)
Wczoraj komp mi się zawiesił chyba dopiero 2 raz od początku instalacji systemu 5 lat temu. Więc zrobiłem MemTest i pokazuje sporo błędów, możliwe że dostałem używaną zamiast nowej?
#pcmasterrace #hardware #komputery
apocryph - Zakupiłem kilka dni temu (pierwszy i ostatni raz z morele) nową pamięć g.s...

źródło: mem_testł

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

możliwe że dostałem używaną zamiast nowej?


@apocryph: ale przecież to od razu po rozpakowaniu widać, że są ślady na stykach po montażu w gnieździe. W so-dimm trochę gorzej to widać, ale zapewne masz blaszaka na pełnowymiarywch ramach.
  • Odpowiedz
@apocryph: wyjmij wszystkie kości i testuj jedną na raz. Najlepiej nie z windowsa, tu masz memtesta https://www.memtest.org/.
W ten sposób masz prawie 100% pewności, czy to pamięć a jeśli tak to która. Ja zawsze robię przynajmniej 3 loopy/passy testów, bo czasem w 1 nic nie wyjdzie a w kolejnych już tak. Jak wyskoczą errory to przetestuj jeszcze raz te samą kość w innym slocie, dla pewności.
Możliwe, ze problemem nie
  • Odpowiedz
@apocryph: używana nieużywana, one się niezużywają, tzn tak, ale marginalnie, nie tak jak mechaniczne rzeczy, także prędzej złe clocki masz, złe napięcie, albo coś
  • Odpowiedz