Wpis z mikrobloga

@List0pad: Moi akurat nie są polakami januszami, tylko bardzo tolerancyjni i postępowi.
I nie chodzi nawet o bycie dzieckiem, tylko wtedy wszystko było prostsze. Dało się kupić mieszkanie, dało się zbudować dom niekosztujący ~1.5mln, dało się znaleźć prace bez wymagań z dupy, nie było takich oczekiwań.
  • Odpowiedz
@List0pad:

to dlaczego wychowali depresyjna i zagubiona postac, ktora sie wydajesz byc? Anowasnie

Co ma do tego wychowanie? ¯\(ツ)/¯
Depresja wynika z #!$%@? sytuacji ekonomicznej rodziny, bo każdy rząd #!$%@? budżetówke jak ostatnich śmieci.
A zagubienie - a raczej nieporadność, ze spektrum autyzmu. Tak samo samotność. Choćbym stanął na rzęsach nigdy nie będę mieć znajomych i pogodziłem się z tym. Rodzice nic do tego nie mieli, próbowali mi opmóc i zapewnić dobre życie, mimo że idealni nie byli, ale z
  • Odpowiedz
@WyrobMacznoJajeczny rozumiem, skoro tak to chociaz tyle, ze probowali. Ja wychowalem sie w piekle przemocy psychicznej, bywaly momenty, ze nie bylo miejsca, gdzie moglbym byc spokojny tj ani szkola, ani dom, dlatego tez bywam negatywnie nastawiony

Co do spektrum autyzmu, to autystycy ponoc dobrze znosza samotnosc? Ale rzeczywiscie slyszalem, ze jesli chodzi o relacje, to jest tragedia
Ponoc nie czytaja mowy ciala innych ludzi, co mi sie rzucilo w oczy, bo
  • Odpowiedz
@List0pad:

dlatego tez bywam negatywnie nastawiony

Spoko, rozumiem. Przykro mi, przemoc psychiczna też bardzo zła. Udało Ci się jakoś wyjść na prostą? Jakim jesteś teraz człowiekiem przez to, odczuwasz efekty?

Ponoc nie czytaja mowy ciala innych ludzi, co mi sie rzucilo w oczy, bo ostatnio zglebiam ten temat

Trochę słabiej, zależy jak mocno nasilone. Ale największy mit to chyba to, że nie mają empatii. Po prostu nie potrafią jej pokazać.
  • Odpowiedz
@WyrobMacznoJajeczny
odczuwam, wlasciwie wiekszosc mojego tzw "cienia" zostala stworzona w ten sposob
Ale tak musialo najwyrazniej byc, nie moge zmienic przeszlosci, wiec stoicyzm kaze mi to zostawic i zajac sie tym, na co mam wplyw xD

A jestes pewien, ze jestes na spektrum? Autystycy ponoc sa pochlonieci swoim swiatem, jakby nie przejmujacy sie innymi ludzmi i w tym wlasnie brak empatii tez sie objawia
Chociaz mysle, ze etykietka i tak nie
  • Odpowiedz