Wpis z mikrobloga

Prośba o ocenę zestawu. Zestaw stworzony z myślą o graniu w 4K. To na czym mi zależało w zestawie to to żeby karta była ze stajni Aorusa, natomiast jeśli chodzi o design koloru to wybrałem jasny/biały. Zestaw będzie kupowany na morele. Czy coś byście w tym zestawie zmienili? Dzięki za opinie.

Monitor: MSI MAG 274UPF 1 699 zł

Procesor: Ryzen 7800X3D 1 659 zł
Płyta główna: Gigabyte B650E AORUS ELITE X AX ICE 1 080,68 zł
Pamięci: G.Skill Trident Z5 Neo RGB, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 646 zł
Karta graficzna: Gigabyte Aorus RTX 4090 9 010,99 zł
Dysk: SSD Kingston KC3000 2TB 608,81 zł
Obudowa: Lian Li LANCOOL III RGB (LANCOOL 3R-W) 826,45 zł
Chłodzenie procesora: Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer III 360 A-RGB White 459 zł
Zasilacz: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF A3 Snow 1050W 686,82 zł
+ Windows 11 Home Premium 579 zł
+ Montaż komputera komfort 259 zł

Suma całości: 17 824 zł

#pcmasterrace #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jfrost: Dlaczego nie morele? Zależy mi na tym żeby zestaw przyszedł do mnie już złożony w całości. Nie wiem czy inne strony to oferują. A jeśli nie morele to którą stronę wybrać?
  • Odpowiedz
@JonasKahnwald: jak wydajesz prawie 18k na zestaw to może lepiej kupić porządny monitor? w końcu on pewnie zostanie na 10 lat a monitor ma duży wpływ na odbiór treści.

czas reakcji realnie 9ms, brak prawdziwego hdr.
  • Odpowiedz
@JonasKahnwald:
bardziej bym się skłaniał do oledów albo czegoś na mini led aby nieć prawdziwe hdr. bi orać pod uwagę, że miniledy na ips to blizej 4000 to raczej bym brał oleda
  • Odpowiedz
  • 0
@JonasKahnwald dosyć podobny pc złożyłem przed wczoraj. Cpu można dorwać taniej jeśli Ci się nie spieszy, ramy lexary cl 30 też taniej (chyba, że Ci zależy na tych g skillach). Sam polowałem na kc3000 ale wpadła dobra okazja i wziąłem lexar nm790 i jestem mega zadowolony. Cena płyty głównej podchodzi pod ceny x670e przemyślał bym czy nie wskoczyć ten poziom wyżej. Jeśli głównym celem są gry to wyżej niż 4080 super
  • Odpowiedz