Wpis z mikrobloga

Dobrym zwyczajem jest od razu zmienić iphone 15 na 16 czy można przeczekać jedną generację i kupić dopiero 17? Nie chciałbym, żeby ludzie się ze mnie śmiali jak będę w większej grupie wyciągał stary telefon i to ktoś zauważy.

#pytanie #iphone
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Murasame oczywiście że zmieniać. Śmiechy na bok, ale Tylko głupek siedzi kilka lat na jednym modelu a później sprzedaje za grosze albo odkłada staroć do szuflady i kupuje nowy za pełną cenę. Mądry zmienia co roku dopłacając 1 tys. PLN do nowszego modelu.
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: czyli jak zapłaciłem 2650 zł za iPhone 8 i mam go już 5 lat to jakbym był mądry to przez 5 lat wydałbym na telefon nie 2650 zł a jakieś 5000 zł i miałbym telefon warty 2000 zł. Może faktycznie jestem głupi że nie rozumiem tej mądrości…
  • Odpowiedz
@aarahon nie wiem czy Ci może umknęło, że pisaliśmy wyżej o nowym telefonie i że tym telefonem jest pro max. Tak więc od 2019 zmieniam iphone pro max co roku - za 11 zapłaciłem wtedy coś około 6 tys, gdybym nie zmieniał do dziś, to dziś może bym dostał za niego 1 tys. I musiałbym dołożyć 5 tys do nowego iphone 16 pro max. Ale ja wolałem co roku sprzedawać że
  • Odpowiedz
nie wiem czy Ci może umknęło, że pisaliśmy wyżej o nowym telefonie i że tym telefonem jest pro max.


@johny-kowalski: pisałeś ogólnie a nie o konkretnych modelach, jak mi nie wierzysz to przeczytaj co sam napisałeś:

Śmiechy na bok, ale Tylko głupek siedzi kilka lat na jednym modelu a później sprzedaje za grosze albo odkłada staroć do szuflady i kupuje nowy za pełną cenę.

Od 2019 roku wydałem w sumie na telefony 10 tys i co roku mam
  • Odpowiedz
@aarahon to ty porównujesz, że ja wydałem 10 k a ty 3 tys a chyba rozmawiamy o telefonach. Słabo u ciebie z logiką, ale nie obrażam, może tylko w tym temacie nie nadążasz. Ja też nie znam się na wszystkim.
  • Odpowiedz
to ty porównujesz, że ja wydałem 10 k a ty 3 tys a chyba rozmawiamy o telefonach


@johny-kowalski: nie, ja rozmawiam o kwocie wydanej na telefony i to od początku tej rozmowy. Jeszcze raz zapytam - Argumentów zabrakło i do manipulacji sięgasz?
  • Odpowiedz
@aarahon jęli już to rozmowa jest o wydatkach na telefon w połączeniu z wartością aktualnie posiadanego telefonu.
Wyjaśnię Ci to po raz ostatni i jak nie pomoże to nie ma lekarstwa: ty wydałeś od 2019 na telefon. 2600, gdybym ja kupił wtedy taki sam model jak ty i co roku zmieniał na nowszy sprzedając stary i dokładając 500 zl na kolejny. To teraz miałbym iphone 13 i wydałabym dodatkowo 2 tys
  • Odpowiedz
jęli już to rozmowa jest o wydatkach na telefon w połączeniu z wartością aktualnie posiadanego telefonu.


@johny-kowalski: więc czemu na początku insynuowałeś mi coś czego nie robiłem? xD

(...) A ja będę miał już wtedy iphone 14 albo 15 i wydane 2500-3000 na upgrade czyli w sumie około 5500 zł - dokładnie tyle samo co
  • Odpowiedz