Wpis z mikrobloga

#depresja #psychologia #psychiatria #zdrowie #przegryw #medycyna #nauka
Hej!
Pytam tutaj bo w sumie nie mam nawet z kim pogadać na ten temat
Przychodzę z problemem KOMPLETNEGO braku energii i chęci na cokolwiek, który odczuwam od lat, ale ostatnie miesiące w stopniu który wpływa bardzo negatywnie na moje życie i prace
Czy może mieć to podłoże depresyjne?
Sport regularny, badania jak hormony, cukier czy witaminy ok, sen ok, brak schorzeń o chorób, i praca ok
Mimo to zaczynając od rana gdzie nie mam siły oraz chęci wstać (mam tak akurat od lat) gdzie drzemka 1-2h to norma KAŻDEGO dnia, i praktycznie cały dzień nie mam kompletnie energii.
W dowolnej godzinie dnia mógłbym się położyć spać

Jestem mocno w temacie produktywności i rozwoju, i nie jest to zwykłe lenistwo, tylko zupełny brak energii na cokolwiek. Potrafię siedzieć 1-2 godziny przed komputerem patrząc się w ekran, zamiast pracować, albo nie mam zupełnie siły wstać aby zrobić najprostsze czynności. Nie jest to bardzo poważny poziom bo wszystko co MUSZĘ zrobić to zrobię, ale nic po za to.
Mam tak zarówno w pracy jak i w dni wolne gdzie po wstaniu czekają mnie przyjemne rzeczy

Miałem spory kontakt z osobą która ma zdiagnozowaną depresję i to co wyżej opisałem pokrywa się z objawami jakie ta osoba miała + tym co jest podawane jako objawy depresji

Innych objawów nie mam, bo ani nie mam myśli samobójczych, ani nie odczuwam braku chęci do ŻYCIA, nadal mam masę planów na rozwój w kontekście pracy jak i hobby i ogrom planów na przyszłość które mnie cieszą.

Mógłbym następne kilka lat zapełnić sobie całe dnie pracą które jest ogromnie rozwojowa i ciekawa w moim przypadku, hobby, sportem itd tylko brakuje mi paliwa na najprostsze czynności nie mówiąc o czymkolwiek więcej jak rozwój w karierze, sporcie czy hobby

Czuje że to poziom gdzie mam duży sygnał że jest coś źle, i bardzo nie chciałbym dojść do innych objawów depresji, więc chce coś z tym zrobić jeżeli to jest właśnie to

Bardzo dużo się edukowałem ostatnio o depresji i często było tam poruszane że przy lekach depresyjnych wraca właśnie energia. Czy z powyższego opisu to dobry trop?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roberor mialam tak samo z brakiem energii musialam robic codziennie drzemki po szkole mimo ze nic wysilkowego tam nie robilam ale mialam jeszcze inne objawy ale brak energii dokuczal mi najbardziej wiec poszlam do psychiatry dobral mi dobre leki na poczatku zaczelam sie zmuszac do czegokolwiek ale z czasem po pracy nad soba brak energii znikł i teraz tego nie odczuwam i robie zdrowe drzemki wtedy kiedy organizm jest zmeczony a
  • Odpowiedz