Wpis z mikrobloga

co jak co ale Jaca ma dość sporo racji, Jeśli Renacie by sie spadło z rowerka, to kto będzie bronił jego pozycji do tronu?
Renata było spoiwem bo była prawdziwa pierworodną córką Viserysa,
i już samo to, że była córką a nie synem wystarczyło by wiele Lordów miało pewne wątpliwości,

Czy udało by mu sie utrzymać lojalność benkarcich jeźdzców ?
Czy Damian nie wykorzystałby tego momentu by zabrać tron dla siebie?

Po drugie: Ja mu sie nie dziwie z tymi włosami, Czy Renata nie mogła pomyśleć pare kroków na przód gdy rozkładała nogi ? zachowała się jak typowa a dobra powstrzymam się od tego komentarza

#houseofthedragon #got #graotron #rodsmoka #hotd #taniecsmokow #piesnloduiognia #songoficeandfire #soiaf #grrmartin #georgemartin #gameofthrones
#wciazniewiadomoktorytagjesttymglownym
grand_khavatari - co jak co ale Jaca ma dość sporo racji, Jeśli Renacie by sie spadło...

źródło: jacaerys-velaryon-rhaenyra-targaryen-iron-throne-house-of-the-dragon

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grand_khavatari: już w tym momencie jego pozycja jest mocno zagrożona. Każdy wie, że jest bękartem i to był jeden z czynników jaki doprowadził do rozłamu wśród lordów, a ostatecznie wojny. Dla wielu z nich osadzanie tronu takim oczywistym bękartem byłoby dużą zniewagą. A co do utrzymania wierności z bękarcimi jeźdźcami to słusznie zauwazyl, że może być z tym zgrzyt, chociaż Rhae i tak nie miała lepszej opcji. Tak czy owak,
  • Odpowiedz
@grand_khavatari ale w jakim sensie nie mogła się powstrzymać? Jak zwykle wszystko jest zwalane na babę xD

A Aegon nie mógł się powstrzymać aby nie wkładać c---a tam gdzie nie trzeba przez co nie miałby kilkunastu bękartów w burdelach?

Rhaenyra miała męża geja, i jest to duży problem bo nie da się zmusić osoby do stosunku która cię nie pożąda.
Mówili, że wielokrotnie próbowali ale nic z tego nie wychodziło a obowiązkiem królewskim było wtedy wydać dzieci na świat, Viserys je zaakceptował a nawet poniekąd zlegitymizował grożąc, że poucina języki tym którzy kwestionują ich
  • Odpowiedz
@bezzebna_modliszka w jaki sposób ostatecznie właśnie to doprowadziło do wojny? Chyba oglądaliśmy/czytaliśmy zupełnie inne rzeczy.

Bezpośrednią przyczyną było morderstwo Lucerysa z zimną krwią a nie to, że Rhaenyra ma bękarta.

Bezpośrednimi przyczynami było mordowanie lojalistów Rhaenyry na dworze którzy złożyli jej dozgonną przysięgę zanim jeszcze miała dzieci i żaden z lordów z niej nie na żadnym etapie zrezygnował, ukrywanie śmierci króla przez kilka dni, powołanie małej rady i osadzenie Aegona na
  • Odpowiedz
@Filippa: myślę, że nie da się określić bezpośredniej przyczyny wojny, tam była masa czynników, które ostatecznie do niej doprowadziły. Podajesz dobre argumenty, ale myślę, że warto spojrzeć na całą sytuację z nie tak przychylnej perspektywy dla Czarnych.

Jak dla mnie to widmo wojny wisiało w powietrzu od momentu, gdy Viserys postanowił poślubić Alicent, a konkretniej od narodzin Aegona. Mimo, że wielu lordów uklękło przed Rhaenyrą to i tak wiele to
  • Odpowiedz