Wpis z mikrobloga

#psiarze #psy

Przymierzamy się do sprawienia sobie psa - i szukam dobrych źródeł (książki, podcasty) by nie popełnić błędów w jego ułożeniu.
Z żoną jesteśmy osobami aktywnymi, bieganie kilka razy w tygodniu, rower. Dom z ogródkiem zaraz się buduje, więc myślimy o goldenie, albo border collie.

Proszę o wskazówki ;)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jarcou: border bardzo trudny, jak nie zamierzasz z nim robić sportów albo dużo pracować to odpuść bo Ci chatę rozniesie. One nie są inteligentne tylko nastawione na żądanie i skupione na człowieku. To bardziej niewolnik który eksploduje jak nie ma zadania.

Szczerze mówiąc Golden i border to są rasy tak od siebie różne pod względem charakterów i predyspozycji że nie wyobrażam sobie wybierać między tymi dwoma. Przedewszystkim poczytaj jakie dana
  • Odpowiedz
border bardzo trudny, one nie są inteligentne tylko nastawione na żądanie i skupione na człowieku.


@Hmrogrz: Wszystko na to wskazuje, że inteligentniejsze od niektórych komentujących.

@jarcou Bardzo dużo pracy od początku, a później też praca z nim, ale wiele radości. Jest jednocześnie
  • Odpowiedz
@jarcou ja ci proponuję żebyś porozmawiał z właścicielami borderów lub goldenów, to jedne z najpopularniejszych ras i są dosłownie wszędzie. Możesz też na grupach na fb. Niech ci wymienią plusy i minusy życia z takim psem, co warto wiedzieć przed, czego unikać. A i tak zauważyłam że każdy pies ma inny charakter, przez weekend teraz spotkałam z 10 borderów i każdy był inny, jeden na wysokich obrotach, drugi spokojny, zajęty swoimi
  • Odpowiedz
@jarcou
Zależy jakiego chcesz psa. Bordera bym na początek nie brał, jak nie masz doświadczenia. To pies którego będziesz musiał solidnie ułożyć, a potem będzie jak druga praca z partnerem życiowym. Inaczej zajęcie znajdzie sobie sam i nie będziesz z tego zajęcia zadowolony.

A golden? Klucha. Pies układa się praktycznie sam, margines na błąd daje ci duży bo to pies który żyje żeby po prostu żyć obok ciebie a nie jak
  • Odpowiedz