Wpis z mikrobloga

Odkąd wprowadziłem brutalną zasadę ZIOBRO zbędnego hamowania to jazda w trasie i po mieście stała się mega przyjemnością i kabaretem. Jak jadę to właściwie tylko wciskam gaz, i odpuszczam, no chyba że ktoś mi wymusi lekko, lub nagle zacznie hamować bo mu się przypomniało skręcić to wtedy chirurgicznym wciśnięciem hamulca musnę

Nie ma dnia żeby mnie ktoś nie rozbawił swym:

-szarpaniem GAZ HAMULEC GAZ HAMULEC HAMULEC GAZ
-zmiana pasa kilka razy na kilometr
-bujaniem na światłach pod górkę (sprzęgło lubi to( ͡° ͜ʖ ͡°))
-trzymaniem się blisko kogoś w konwoju +5 samochodow i ciągłe korygowanie prędkości tak jak ten z przodu zagra xdddd a że często to się okazuje jakaś babcia lub dziadek wystraszona jazdą to ci z tyłu jeszcze bardziej ja stresują tak blisko jadąc
-ruszaniem na światłach zanim ten z przodu ruszy przez co hamują z powrotem do zera xddd
-hamowaniem na lekkich łukach gdzie jest ograniczenie 50mph a bez problemu dało by się ten łuk przejechać jadąc nawet nieprzepisowo 80mph i gazujac w trakcie łuku xddd,

Ohooo Jak widzę takiego nerwusa lub kolumnę nerwusów to se zwiększam dystans od nich X2 i dojeżdżam na światłach jak kierownik, na jedno wciśnięcie hamulca.
Mam ogromną mega bekę z tych kompletnie zbędnych ruchów, działań.

Nawet nie chcę myśleć ile ton ryżu, kaszy, makaronu, salcesonu, ropy, benzyny, klocków, sprzęgieł się codziennie marnuje na ten kabaret.

#uk #smieszne #przemyslenia #anglia #oswiadczenie. #takaprawda #takasytuacja #zalesie #samochody #motoryzacja #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #prawojazdy #oszczedzanie #oszczednosci #cebuladeals #bekaztransa #motocykle
#przemyslenia
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adamsowaanon: Cruise control na 74-76 mph i nic nie wciskam tylko sobie zmieniam pasy.

to jakaś pasta? czytałem coś identycznego jakiś czas temu


@heheszkitroche: Nie, on tak się uaktywnia raz na jakiś czas, robi z 3-5 długich postów o murzynach/MILFie swoim/ślubach i czasem jakis randomowy temat. Jest to już coś na co czekam raz w miesiącu XD
  • Odpowiedz
@adamsowaanon zamulanie autem później wychodzi w kosztach naprawy. Juz ci tłumaczę
Diesel nagar w silniku + zapchany dpf a jak zapchany dpf to wtryski i turbo dostaje w dupe. Jak wtryski zaczynają zwiększać dawkę paliwa to poziom oleju wzrasta o paliwo które nie zostało przepalone. Silnik na oleju z dodatkiem ropy ma gorsze smarowanie i zaczyna się przycierać.
Jak dpf jest zapchany przez zamulanie to turbo dostaje zwrotne ciśnienie przez co rozwala wirnik turbiny.

Silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem.
Hamowanie silnikiem w silnikach benzynowych to zabójstwo wtryskiwaczy bezpośrednich które przez brak smarowania paliwem uszkadzają się Wtryskiwacze bezpośrednie są blisko Komory spalania więc temperatura je zabija a paliwo je chłodzi. Wtryski Zaczynają lać i może dojść nawet do stopienia
  • Odpowiedz
@mat0707: ale gdzie OP mówił o zamulaniu? mówi o nie hamowaniu bez wyraźnej potrzeby. też tak jeżdżę i dojeżdżam 90% szybkich i bezpiecznych mistrzów prostej w zakrętach bo obsrają zbroje i hamują co sekundę przez pół sekundy
  • Odpowiedz
@mat0707: w nowym autku mam cos takiego proekologicznego, jak tryb zeglowania czy tam swobodnej jazdy - automat wrzuca luz jezeli jade z gorki czy bez dodawania gazu i auto sie toczy. Wszystko fajnie, poniewaz wplywa to korzystnie na spalanie - gorzej jak dojezdzam do skrzyzowania i odpuszczam gaz, liczac z przyzwyczajenia na hamowanie silnikiem a tu d--a i auto nie traci predkosci lub analogicznie na autostradzie, gdy widze ludzi wlaczajacych
  • Odpowiedz
@mat0707: To Ciekawe co napisałeś, więc jak powinienem poprawnie jeździć benzyniakiem wysokoobrotowym?
Sprzęgło wciskać jak hamuje i chce zwolnić?
Nigdy nie jechać wolno względem biegu?
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Nie wiem dokładnie jak jeździsz, ale np jakbyś jechał zbyt wolno na ulicy bo widzisz z daleka czerwone to już byś nie zdał.
Ja jechałem 17-18 mph na drodzie na której jest 30 mph bo widziałem z daleka jak stali na skrzyżowaniu by nie musieć hamować, i cyk czerwony błąd i w p---u test
  • Odpowiedz
  • 0
@KIaudiuszeq: nie no jeżdżę tak żeby nie zamulać,
Ale też nie jeżdżę za blisko bo mi się nie chcę szarpać z nerwusami co co chwilę za mocno dogazuja żeby po 2 sek hamować i tak co kawałek,

To że bym nie zdał to nie ma znaczenia bo kurs na prawo jazdy i egzamin nie uczy jak jeździć w pełnym spektrum, bo gdyby tak było to powinny być kursy i egzaminy
  • Odpowiedz
Silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem.

Hamowanie silnikiem w silnikach benzynowych to zabójstwo wtryskiwaczy bezpośrednich które przez brak smarowania paliwem uszkadzają się Wtryskiwacze bezpośrednie są blisko Komory spalania więc temperatura je zabija a paliwo je chłodzi. Wtryski Zaczynają lać i może dojść nawet do stopienia tłoka.


@mat0707: mój gruz z 390k nalotu chyba o tym nie wie.
  • Odpowiedz
Ja jechałem 17-18 mph na drodzie na której jest 30 mph bo widziałem z daleka jak stali na skrzyżowaniu by nie musieć hamować, i cyk czerwony błąd i w p---u test


@KIaudiuszeq: nikt normalny bzdurami egzaminacyjnymi się nie przejmuje. W Polsce też potrafią cię uwalić za to, że w zakręt na trójce wejdziesz tak że tego.
  • Odpowiedz