Wpis z mikrobloga

Powiedz to tym co pierwsi zaatakowali Izrael. Jak nie lubię żydków to im kibicuję w tym starciu.


@s-a-m: Przypomnij mi prosze skad wzial sie izrael po srodku arabow.
ktos z mieszkajacych w rejonie ich tam chcial?

Skad wiec zdziwienie ze wszyscy chca sie ich pozbyc?
  • Odpowiedz
@gorzki99: No to sobie poczytaj Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 181 oni podzielili ziemię na na dwa państwa Palestynę i Izrael i było by wszystko ok gdyby araby nie chciały odebrać ziem Izraela, dostali wpie... a zaatakowali pierwsi. Potem było jeszcze kilka prób i za każdym razem dostawali wpier..... Aktualnie znowu spróbowali i znowu dostają po dupie. To nie było tak, że przyszedł Izrael i siłą zabrał im ziemię to
  • Odpowiedz
No to sobie poczytaj Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 181 oni podzielili ziemię na na dwa państwa Palestynę i Izrael i było by wszystko ok gdyby araby nie chciały odebrać ziem Izraela


@s-a-m: Brawo Ty Cos tam niecos wiesz.

Pojdzmy
  • Odpowiedz
@gorzki99: Tak czy siak Izrael nie zajął im ziem siłą, nie oni pierwsi zaatakowali, sam sobie odpowiedziałeś, gdyby nie atakowali to by nie tracili ziem. Nie pamiętam dokładnie ale chyba Izrael w ramach aby załagodzić sytuacje oddał jakieś ziemie Egiptowi ale nie chce mi się szukać teraz.
  • Odpowiedz
@s-a-m: Nie musisz szukac. Sprawa jest prosta:

1 ONZ wpierdziela zydow miedzy arabow
2 araby sie wkurzaja i atakuja zydow
3 zydy wygrywaja (maja pomoc z zewnatrz) i zajumuja wiecej ziemii niz ONZ im przyznalo
4 araby sie wkurzaja i atakuja. Przegrywaja. Zydy zajmuja jeszcze
  • Odpowiedz
@gorzki99: Owszem masz rację mogli nie zabierać ziem ale z drugiej strony jestem pewien, że gdyby nawet nie przywłaszczyli sobie ziem to i tak araby by atakowały. I uważam, że potrzebujemy taki Izrael który trzyma bliski wschód na mordę.
  • Odpowiedz
ale z drugiej strony jestem pewien, że gdyby nawet nie przywłaszczyli sobie ziem to i tak araby by atakowały


@s-a-m: No to nie trzeba miec szklanej kuli zeby to stwierdzic. Ty bys nie atakowal? Wyobraz sobie ze jakas organizacja wpada nagle na pomysla ze w srodku polski bedzie sobie panstwo X (nie che tutaj rzucac nazwami bo to nie o to chodzi). jakies totalnie obce kulturowo panstwo dostanie czesc ziemi polski. Siedzialbys spokojnie na dupie?

Owszem masz rację mogli nie zabierać ziem

Przedewszystkim. I jak wspomnialem - grac ofiare ze sa caly czas atakowani. Ale tylko sie bronia. W takim ukladzie nie ma opcji - swiat widzialby ich jako ofiare i inaczej na
  • Odpowiedz
@gorzki99: Większość zachodniego świata wspiera Izrael (mam na myśli rządy) i nie są agresorem bo pierwsi nie zaatakowali. Prawda jest taka, że oni teraz czekają po tym ataku na reakcję aby odpowiedzieć mocniej i nikt ich nie potępi bo mają prawo. Puki mają za plecami USA mogą wszystko.
  • Odpowiedz
Puki mają za plecami USA mogą wszystko.


@s-a-m: No wlasnie.
Teraz se wyobras ze na mazurach USA osiedla jakis tutsi czy hutu (albo jak oni sie tam nazywaja) I co? I dupa. Polacy sie wkurzaja i atakuja. I przegrywaja bo USA daje wsparcie. No to za kazdym razem tamci se biora wiecej ziemii. Fajna perspektywa?

Pelna zgoda ze nie zaatakowali pierwsi. Oni "tylko" pierwsi sie tam znalezli. natomiast po kazdym ataku kradna ziemie. To nie
  • Odpowiedz