Wpis z mikrobloga

@robert5502: Aczkolwiek trochę racji ma w tym, że wielu roboli na prowincji żyje na podobnym poziomie co wykształcony człowiek w dużych miastach, przy czym tyczy się to oczywiście bardziej tych, co z racji urodzenia mają tam już punkt zaczepienia, własne, duże domy często przegotowywane już przez rodziców z myślą o dzieciach itd. i tam pod tym względem żyje się często bardzo wygodnie. Tyle tylko, że druga strona medalu to takie
  • Odpowiedz
przy czym tyczy się to oczywiście bardziej tych, co z racji urodzenia mają tam już punkt zaczepienia, własne, duże domy często przegotowywane już przez rodziców z myślą o dzieciach itd


@niecodziennyszczon: zapie#dalaja na trzy etaty, często na czarno, robota fizyczna albo wymaga wielotygodniowych wyjazdów - no takie tam szczegóły, poza tym zupełnie żyją jak ci wykształceni z dużych miast xD
  • Odpowiedz
@conamirko: Ale mają swoje własne domy, nie znają takich zjawisk jak korki i problematyczne dojazdy do roboty i w ogóle jakies problemy komunikacyjne jeśli chodzi o podstawowe potrzeby nie są dla nich problemem (ok na wsi tak ale już w każdej malej pipidówce nie), nie zawracają sobie głowy np. przestępczością i jeszcze parę innych kwestii. To są wszystko rzeczy które powodują, że lepiej sytuowani ludzie wyprowadzają się z centrów miasta
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: super to wszystko brzmi co tutaj mówisz, ale statystyki mówią coś dokładnie przeciwnego - ludzie ciągną do miast.

Co do domów to chyba każdy kto wrócił urobiony po łokcie do roboty przy domu albo musiał robić za taxi dla dzieci przez kilka lat ma +- pojęcie jak się ma to co piszesz do rzeczywistości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: Nie mów, że w dupie żyje się podobnie jak w mieście. Wracasz po pracy do domu i masz gapienie się w ścianę, telewizor czy komputer. Nigdzie nie wyjdziesz, bo nie ma gdzie.
  • Odpowiedz
@robert5502: u mnie we wsi czyli mieście 5k tyle zarabiają tylko z sobotami: 6-6.5k w sklepie budowlanym chłopy.
10k na akord wyciągałem 10 lat temu, tylko robota się szybko skończyła. Tera na etacie też k---a 6 w Krakowie, tyle co te chłopy we wsi xD Tyle że robota lekka i o--------m się cały dzień w klimie i z kawką kiedy chcę.
Jak ktoś jest kumaty to nie ma żadnego problemu
  • Odpowiedz