Wpis z mikrobloga

#ubierajsiezwykopem #moda #korposwiat

Siema mirki, jak się teraz chodzi ubranym do korpo? Dalej jakiś casual czy tam smart casual, czy coś się zmieniło? Wiadomo, zależy jakie korpo.

Moje wątpliwości pochodzą stąd, że mam klienta w banku, i oni chcą koszuli nawet na callu na teamsie. To raczej ekstrema, prawda?

W najbliższym czasie będę w dwóch korpo, i nie wiem na co się przygotować.

Z góry dzięki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JamesJoyce pewnie zależy czy pracujesz z klientem, czy jesteś jakimś wewnętrznym korpoludkiem, który nie wystawia nosa poza biuro. Ja jestem z tych drugich i do roboty przychodzę w T-shircie i krótkich spodenkach, ale jak masz kontakt z klientem to może jednak koszula i generalnie elegantszy strój byłby wskazany.
  • Odpowiedz
  • 0
@cutecatboy: o kurcze, nie spodziewałem się, że aż tshirt i krótkie spodenki. Mam gadać z jakimiś ludźmi od planowania strategii wdrażania narzędzi. Więc pewnie trochę bardziej formal.
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: u nas tak jak ja ubierają się wszyscy niebiznesowi pracownicy, tzn. tacy, którzy nie muszą prezentować się przed klientem czy dyrektorem, tylko siedzą na dupie i klepią w klawiaturę. Jak nasz zespół wychodzi na obiad i do windy wchodzą pracownicy działu finansów czy biznesu, to od razu rzuca się w oczy kto jest skąd.

Więc jak ty masz coś komuś prezentować, zwłaszcza klientom, to pewnie teraz standardem jest jakieś
  • Odpowiedz