Wpis z mikrobloga

Mireczki pytanie do was w moim korpo jest co roku podwyżka (taka niby inflacyjna ale tak naprawdę to kilka stówkę wpada, czyli szału nie ma).

Pytanie do was, czy są tu osoby, który wywalczyły sobie drogą formalną/nieformalną indywidualną podwyżkę?

Nie chodzi mi o przypadek „że ktoś się z zespołu zwolnił i przejęło się jego obowiązki i masz tu siano za to”

Chodzi mi o taki przypadek się że poszło do szefa i „wywalczyło” podwyżkę.

Wiem że wszystko zależne od stanowiska i branży, są sztywne ramy kwotowe podwyżek w różnych firmach ale chciałbym zapytać ile wam się udało wywalczyć podwyżki, procentowo do podstawowego wynagrodzenia?

Na urlopie mojego przełożonego pełniłem za niego obowiązki, raczej udanie niż nieudanie i trzeba iść za ciosem. Zastawiam się tylko ile o ile procent walczyć żeby jedna i druga strona czuła się zadowolona…..

Podzielicie się swoim doświadczeniem?

#pracbaza #korposwiat #korpo

Udało sie Tobie wywalczyc podwyzke?

  • tak do 10% podstawy 16.4% (12)
  • tak, 10-20% podstawy 19.2% (14)
  • tak, 20-30% podstawy 11.0% (8)
  • tak, powyzej 30% podatawy 12.3% (9)
  • nie udalo sie…. to w koncu Polsla…. 41.1% (30)

Oddanych głosów: 73

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzester: w moim outsourcingu jak nie wyciągniesz ręki i nie zażądasz to nie dostaniesz. Oczywiście są tacy co się boją urazić jego świętobliwość resource managera i od kilku sezonów siedzą cicho, ale zdecydowana większość za każdym razem negocjuje podwyżki.
  • Odpowiedz
@dzester: wszystko się da, ale trzeba się postarać, a nie tylko "dej". W pierwszej kolejności sprawdzasz, czy w konkurencyjnych firmach płacą więcej za podobne stanowisko - jak nie, no to lipa, ale jeśli tak, to jest pole manewru. Po drugie, przykładasz się w pracy i sprawiasz, że jesteś wartościowym pracownikiem - nie chodzi o ciężkie #!$%@? tylko o a) udawanie #!$%@? (nie ważne ile robisz, ważne co myślą przełożeni na
  • Odpowiedz
  • 0
@depish u mnie korpo ale w branży gdzie 70% firm to Januszerka. Budżety są pod koniec roku ustalane ale proces decyzyjny u mnie w korpo trwa długo….

Trzymaj kciuki, za 2-3 tygodnie oficjalnie złożę wniosek, jak poczuje że nic się w sprawie nie ruszy to będę musiał użyć cięższych dział :)
  • Odpowiedz
@dzester: nie, miałem już podpisaną umowę z inną firmą za dużo większą stawkę niż +100%. Jest to trochę błędne koło, bo gdybym nie miał lepszej oferty to nie złożyłbym wypowiedzenia, a gdybym nie złożył wypowiedzenia to nie zaoferowaliby mi podwyżki.

Akurat w tym przypadku dałem im znać 2 miesiące wcześniej, że jeśli nie dostanę podwyżki to mogą się tego spodziewać - odpowiedzieli że nie ma szans. Jak złożyłem wypowiedzenie to
  • Odpowiedz