Wpis z mikrobloga

#eldenring #fromsoftware
Teoria: Melina rzeczywiście była Gloam Eyed Queen, ale jej walka z Malikethem była z innego powodu, niż sądzimy. No więc wiemy, że Melina jest siostrą Messmera. Wiemy też, że Messmer w którymś momencie (dość późno, bo dzieciaki Radagona z Rennalą na pewno były już na świecie, a być może były dorosłe) wyruszył na krucjatę ze względu na swoje mommy issues. I został uwięziony w Krainie Cienia.

Melinie mogło się to nie podobać. Prawdopodobnie byli ze sobą zżyci. Nie wiemy oczywiście, jak to mogło wyglądać, ale prawdopodobnie po Leyndell niosły się wrzaski matki i córki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co więc mogła zrobić Melina, skoro prośbą się nie udało? Zbuntować się. I właśnie to mogło stać za walką Gloam Eyed Queen z Mariką. Chęć zmuszenia Mariki do sprowadzenia Messmera do domu, która z czasem mogła przerodzić się w próbę obalenia starego porządku, bo why not. Nie wiadomo, czy ten tytuł miała już wcześniej, czy przyjęła go po podporządkowaniu sobie w jakiś sposób Godskinów, taka rebelia nie wybucha momentalnie, mogła mieć sporo czasu na przygotowanie, zresztą jako Imperianka, którą Gloam Eyed Queen była, miała sporo mocy

Jedynym sposobem na zduszenie rebelii była zatem śmierć królowej. A kto mógł to zrobić? No cóż. Maliketh, niezachwianie lojalny cień Mariki. Tylko, że coś mi się tu nie klei. Runa Śmierci, którą władał, powinna zabić Melinę zarówno fizycznie, jak i duchowo. A przecież jej duch przetrwał.

Mam więc jeszcze jedną teorię, choć tu jestem dużo mniej przekonany. Co jeśli ta Runa oryginalnie należała do Gloam Eyed Queen, a Maliketh przejął ją wraz ze śmiercią Meliny? To by tłumaczyło, czemu jej duch wciąż jest obecny i prowadzi nas w naszej podróży, chociaż jest to już takie przykrywanie się za krótkim kocem, że nawet połowy ciała ta teoria nie zakrywa. Co myślicie?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Runa Śmierci, którą władał, powinna zabić Melinę zarówno fizycznie, jak i duchowo. A przecież jej duch przetrwał.


@BogdanBonerEgzorcysta: dużo później, jak Ranni wykradłą runę, żeby utworzyć Czarne Noże i zabić Godwyna, wydarzyło się coś podobnego: "due to Ranni the Witch carving the cursemark of Destined Death into her flesh at the same moment as Godwyn's death, he was unable to die a proper death and perished in soul alone, becoming
  • Odpowiedz
Niestety ER ma tak duzo "dziur" ze takie teorie moga ale nie musza byc prawdziwe, podoba mi sie takie gdybanie jesli jednak faktycznie mamy jakies poszlaki

a tutaj, mam wrazenie ze teoria jakoby melina chciala obalic porzadek troche jest naciagana, w zdanym momencie nie naklania nas zebysmy sprzeciwili sie porzadkowi, o marice nie wypowiada sie negatywnie, drzewo pali w sumie z potrzeby ale jesli pojdziemy w strone chaosu to jest temu mega przeciwna bo zalezy jej na swiecie

aczkolwiek ending chaosu i jej otwarte oko.... tutaj cos moze byc na rzeczy

szkoda
  • Odpowiedz
teoria jakoby melina chciala obalic porzadek troche jest naciagana


@3mortis: no nie, przecież po to chce pomóc graczowi lub sama spalić drzewo, które jest symbolem złotego porządku, aby go zniszczyć
  • Odpowiedz
@tarkaz:

Me, I'm searching for my purpose given to me by my mother inside the Erdtree long ago, for the reason that I yet live, burned and bodyless.


chodzi mi o to ze ona nigdy nie wypowiada sie zle o marice czy samym porzadku, nie pasuje to do kogos kto by odwalal imby opisane wyzej, jak nam zaczyna pomagac to nie w imie walki ze zlotym porządkiem czy sluzbie innemu
  • Odpowiedz
melina jest w jakims sensie druga polowka ranni albo czescia jej duszy


@3mortis: Ranni to córka Rennali, która najpewniej została uwiedziona przez Marikę pod postacią Radagona, także to jest bardziej przyrodnia siostra Malenii i stąd jest to pokrewieństwo między nimi

I'm searching for my purpose given to me by my mother


@3mortis: ona poszukuje swojego przeznaczenia, nie mówi czym dokładnie ono jest, bo sama może nie być pewna,
  • Odpowiedz
ona poszukuje swojego przeznaczenia, nie mówi czym dokładnie ono jest, bo sama może nie być pewna, ale można to rozumieć też tak, że jej przeznaczeniem było zniszczyć złoty porządek


@tarkaz:

no nie jestem
  • Odpowiedz
  • 0
@BogdanBonerEgzorcysta nie obraź się, ale ta teoria nie ma zbytniego poparcia w świecie gry. Czytałem już różne teorie Melina = Gloam Eyed Queen, ale jeszcze żadna mnie mocniej nie przekonała

Ja sam skłaniam się bardziej do teorii, że Ranni/Melina to ta sama osoba (patrz przypadek Miquella/Trina, Marika/Radagon).

Imo Gloam Eyed Queen to taki sam relikt przeszłości jak Placidusax, ich wkład w obecny świat jest wielki, ale same te postacie już minęły.
  • Odpowiedz