Wpis z mikrobloga

Jednak zdecydowałem się na zakup fulla, ale dalej nie wiem, co się lepiej sprawdzi na maratony zarówno te górskie i te lokalne. Musi się też dobrze podjeżdżać pod górę (kiedyś się dobrze wspinałem jeszcze crossem), by nie tracić watów na złej pozycji na rowerze.

Oto, co jest dostępne:

- Spark RC na XT za 18k 12 kg
- Trek - dopiero od 26k to za dużo
- Lapierre - dużo jest promocji
- Spec Epic - też dobre, tylko swoje kosztują
- NS Bikes - podobno za długi i gorzej się skręca
- Rose - czy ktoś testował fulle tego producenta?
- Mondraker - pytanie jak wyżej
- Kross Earth TE - patrząc na specyfikację, to wygląda ciekawie - jakieś opinie?

Oprócz XCM czasami się wybiorę na jakieś trasy niebieskie i zielone, ale do tego może lepiej wypożyczać rower enduro.

Wymagania:
- rower głównie na maratony (w górach i lokalne)
- szybkie koła (niska masa rotująca)
- dobra amortyzacja (jestem lekki coś koło 70 kg i jestem sztywny)
- dobrze by było mieć w standardzie myk-myka (bo to dodatkowy koszt)
- waga max 12 kg

Brać tego Sparka (chociaż wolałbym mniej dać za rower) czy inny rower z tej listy spełni lepiej moje wymagania?

https://www.scott.pl/produkt/1271/8594/Rower-Spark-RC-Team-Black

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb-xc/earth-te-czerwony-czarny-srebrny-polysk

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-cross-country/supercaliber/c/B314/?sort=price-asc&pageSize=24&q=%3Arelevance

Jak coś innego jeszcze polecacie, to piszcie. Raczej będzie to wybór między Sparkiem a Earth TE, jeszcze ponegocjuję ceny w sklepach, ale wciąż jestem otwarty na inne propozycje. Zwróćcie uwagę, że wiele XCM przypomina XCO i są elementy techniczne.

Gdzie Kross obecnie produkuje ramy?

#mtb #rower
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- Kross Earth TE jakieś opinie?

szkoda nawet śliny na to g---o xD
NS jak więcej góry i techniczne traski, minus za cene. Spec, Trek, Scott standardowo najlepszy wybór- wszystko zależy od ceny i modelu. Mondrakera trzeba lubić, bardzo charakterystyczne geo i kontrowersyjny wygląd, ale za to najlepsze promki na te rowery. Lapierre i Rose sobie odpuść bo nikt na tym nie jeździ, słaba zawiecha.
Mykmyk obowiązkowo, wagą się nie sugeruj, najważniejsza
  • Odpowiedz
Tutaj bardziej konserwatywnie ze skokiem ale za to karbonowe koła.


@n000t: Wyprzedany. A tak w ogóle to handluje ktoś Canyonami? Bo są sklepy, co się specjalizują handlem rowerami wysyłkowymi, np. Rowery Podhale sprzedają rowery marki Rose. Dla mnie to lepsza opcja, by na sklep ściągnąć.

Właśnie dzisiaj ktoś mi Luxa polecał, ale już nie pamiętam, w którym sklepie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Rowery Podhale sprzedają rowery marki Rose

ale to nie znaczy że są dystrybucją. Oni sprzedają używane rowery bez gwarancji Rose.

Możesz rozwinąć? Jakieś osobiste doświaczenia?

Marny producent i słabe zawieszenie, rama z gównolitu. Nie bierze się rowerów od producenta który nie ma w ofercie hi-endowych modeli. Lapierre jeżdżą ludzie tylko dlatego że firma upada i były wyprzedaże. Mam pod nosem Kaczmarki i BikeMaratony, trochę się tego naoglądałem ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz