Wpis z mikrobloga

#wakacje #rzym #wlochy

Wybieram się po raz pierwszy na kilka dni do Rzymu i tak wiem, że słaby moment, najwyższy sezon, kosmiczne upały, no ale tak wyszło.

Szukam jakiś polecajek gdzie tam warto połazić i co zobaczyć, co nie jest TOP1 atrakcji, tylko jakimś TOP2 czy TOP3 - warte zobaczenia, ale nie najbardziej memiczne. W grę wchodzą oczywiście też muzea, no bo mają klimę :P

Chętnie przygarnę też informacje o jakiś dobrych, sprawdzonych miejscach z jedzeniem, żeby coś zjeść, ale nie dać się oskubać jak typowy turysta na miliony euraczy :P
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Medico_della_Peste: w Rzymie i najbliższej okolicy jest tyle rzeczy do zobaczenia, że choćbyś tydzień łaził od rana do nocy, to wszystkiego nie zobaczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odpowiedz sobie na pytanie, co najbardziej Cię interesuje - okres historyczny, temat, dziedzina i zacznij od tego. Samo Forum Romanum możesz przejść w godzinę idąc za największym tłumem, a możesz kręcić się tam cały dzień i przez większość czasu
  • Odpowiedz
@Majku_: ja wiem wiem, to na bankowo nie moja ostatnia wycieczka :) Jednak z uwagi na ciężkie warunki pogodowe i absolutny szczyt tlumów turystycznych szukam fajnych miejscówek, które dadzą satysfakcję ze zwiedzania, ale nie będą tak oblegane jak te TOP widokówkowych miejsc - te sobie zostawię na urlop poza sezonem.
Szukam turystycznych opinii, bo wiadomo jak to bywa we Włoszech - niektóre atrakcje można w pełni podziwiać zza płota, inne
  • Odpowiedz
fajnych miejscówek, które dadzą satysfakcję ze zwiedzania,


@Medico_della_Peste: no ale to właśnie pytanie do Ciebie, co da Ci największą satysfakcję (σ ͜ʖσ)

Jeśli lubisz, to polecam szwędanie się po zakamarkach Palatynu i Forum Romanum (koniecznie kup bilet na strefy S.U.P.E.R.). Możesz też poczilować w ogrodach Borghese, albo wsiąść w pociąg i wybrać się do willi d'Este w Tivoli. Wszystkie te miejsca oczywiście
  • Odpowiedz