Wpis z mikrobloga

Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilkanaście aut jadących środkowym pasem (nie wyprzedzają, nie ma zjazdu niedaleko)

Jak mijam takiego prawym pasem to nawet mu się w głowie lampka nie zaświeci "hmm chyba coś jest nie tak"

Dla nich panuje jakaś niepisana zasada typu "prawy pas to lawa"?

#motoryzacja #drogi #prawojazdy
ultraknur3001 - Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilk...

źródło: obraz

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
W stolicy na obwodnicach nagminne jest włączanie się z pasa rozbiegowego od razu na środkowy. Nic to, że patałach jeden z drugim nawet się porządnie nie rozpędzi choć jeszcze kawał pasa ma wolny, nic to że osiągnął kosmiczne 90km/h - cyk, od razu na drugi pas od lewej licząc który za chwilę będzie środkowym.
Czasem faktycznie jest gęsto, można zrozumieć. Ale bywa, że jezdnia pusta a kolo turla się środkiem.
Chyba z
  • Odpowiedz
@ultraknur3001 Wyobraź sobie ze kiedyś zgłaszałem laske -hamówe (srodkowy, faki itp.) - stwierdzilem ze to zrobie. Jako JEDYNA dostala pouczenie. Policja dzbany tak to widza - to nic takiego jazda srodkowym pasem kiedy prawy pusty.
Co wiecej - bylo to jedyne ze zgloszen ktore robilem i z ktorych kierowca zostal zidentyfikowany/wskazany.
I teraz najsmieszniejsze/najgorsze - z tego co sie dowiedzialem przy innej okazji takie zgloszenie ZAWSZE zawsze powinno trafic z wnioskiem
  • Odpowiedz
@ultraknur3001 ja mieszkam w USA i tutaj każdy jeździ jak chce i można wyprzedzać z każdego pasa po każdej stronie. I ludzie jakoś żyją. Może jak jest pusta 3 pasmowa droga to nie ma sensu żeby wymuszać jazdę prawym pasem. Może prawo drogowe jest zbyt restrykcyjnie bez dobrego powodu?
  • Odpowiedz
Ile zakład, że jakby autostrady u nas były 5 pasmowe, to te jełopy nadal jeździłyby środkowym?
@ultraknur3001 nie wiem czy jeździsz, ale ostatnio długo jechałem za takim wyprzedzającym prawym pasem i było to pierwszy raz od paru lat, że ktoś - tak jak ja - jechał prawym, wyprzedzał prawym i jeszcze mi uciekał :P
  • Odpowiedz
  • 0
Środkowy pas, max dopuszczalna albo trochę poniżej(zależy od warunków) i jest gitarka. Brak tirów, brak królów szos jadących 200km/h+ migających światłami (których bym jebną do wora i do jeziora), czasem tylko jakiś zamulacz. Tak można jeździć ;)

Takie stare A4 przy 3 pasmówce to jest kur taka katorga... Jedziesz 140/150 i zaraz ktoś na ogonie i znów i znów... Dał bym tam co 10km odcinkowe i by się skończyło pajacowanie...
  • Odpowiedz
Ja często jeżdżę środkowym bo mam możliwość ucieczki na lewo lub prawo gdy ktoś coś #!$%@?, a prawym i tak jeżdżą ciężarówki oraz inne zawalidrogi więc musiałbym co chwilę zjeżdżać i to jeszcze po koleinach więc mam #!$%@?. Ważne żeby lewego nie blokować.
  • Odpowiedz
  • 0
Jeździ się środkowym bo prawy najczęściej jest zajęty przez tiry jadące 90 km/h.
  • Odpowiedz