Wpis z mikrobloga

Konsolowcy często mówią o tym jak to PC jest takie drogie itp., no więc proszę bardzo.
Sprzęt o wartości 2k pozwala pograć na spokojnie w stłych 60 fps na rozdzielczości 2K (2560 x 1440).
Na Full HD (1920 x 1080) było by to pewnie spokojnie koło 80.

Podzespoły to RX 590 (7 letnie GPU) za ok 400zł, procek to Ryzen 5600 za 550zł (już z zapasem bo na screenie widać, że wykorzystanie to tylko 58% CPU).

#pcmasterrace #komputery #informatyka #xbox #playstation
KonwersatorZabytkow - Konsolowcy często mówią o tym jak to PC jest takie drogie itp.,...

źródło: image

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
Za każdym razem widząc taki wpis zadaje sobie pytanie, po co? No co ma na celu ukazanie, że jakiś ulep komputer jest tak samo wydajny albo i bardziej od konsoli? Nikogo to nie przekona i tak. Ludzie kupują to na co mają ochotę, chcesz sobie złożyć używanego kompa to sobie złóż, chcesz kupić konsole? Też sobie kup, to się nazywa wybór, dobrze, że taki mamy.
  • Odpowiedz
@L3gion: #!$%@?. Mam 4060 i to w laptopie. Na Ultra łącznie z RT w 2k mam 50-60 FPS. Oczywiście z DLLS ale po to kupiłem kartę z serii 4xxx żeby go używać. A tam pokazuje na tym że ktoś 1440 medium 50. Także tego.
  • Odpowiedz
Mam 4060 i to w laptopie


@Piastan: przecież te 4060 laptopowe to może possać #!$%@? desktopowym odpowiednikom. Przez fatalne chłodzenie i ograniczoną moc to ma ułamek wydajności, pomyśl jak niby miałbyś upchać do laptopa coś co na PC potrzebuje dużego radiatora, 3 dużych wentylatorów i mocnego zasilacza?
  • Odpowiedz
Tutaj sprzęt za 2500k wyciska 100fps w Cyberpunku z Ray Tracing na ultra


@KonwersatorZabytkow: z DLSS i na jakim ustawieniu? bo tam nic nie ma w tym filmiku pokazanego oprócz jakichś typów coś gadających

4060 może tyle wyciągnąć w cyberpunku z RT na ultra, ale tylko z DLSS
zauważ, że DLSS quality dla FHD to 1280x720 a na quality wyciąga nieco mniej wiec realna rozdzielczość może być jeszcze niższa, ale
  • Odpowiedz
Da się kupić tą kartę nową z gwarancją aktualnie?


@Medonix: nie. Ale da się złożyć PC za cenę konsoli który będzie jeszcze lepszy od tego co podałem (patrz filmik wyżej)

@L3gion w testowych warunkach może tak być, ale w praktyce taki laptopwy odpowiednik szybko wpadnie w throttling i będzie odstawać.
  • Odpowiedz
I to im dało 100fps w fhd...

nie dało, na 99% to wynik z DLSS (i najpenwiej z framegenem)gdzie masz realną rozdzielczość 1280x720 lub mniej. ta karta nie uciągnie tej gry w natywnej z RT z FPSem nie konsolowym

Zasilacz wprost powiedziane że tykająca bomba za 60zł

zasilacz zdechł xd
@Medonix:
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: 1440p na rx 590? I co, pewnie FSR na balanced/performance i ten śmieszny programik do generowania klatek który sprawia że lag to 30-40ms + giga artefakty? Nah. Gram na 4070 Ti i i7-14700k i kupiłem ps5. Rozumiem ludzi którzy wybierają konsole. Oni dostają nowy sprzęt z 2 letnią gwarancją, a RX 590 to 7 letnia karta która zaraz pewnie przestanie dostawać nowe stery. Gdybym teraz miał wybierać pomiędzy 7
  • Odpowiedz