Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że zgarniacie 10 mln w loterii. Co robicie z taką kasą jaki #biznes otwieracie?

Wiadomo, można wrzucić na lokatę czy zainwestować w #gielda i dywidendowych arystokratów, ale własny biznes zazwyczaj skaluje się najszybciej.

Mam dostęp do dużej gotówki (w tej chwili zainwestowanej na giełdzie właśnie w dywidendowych arystokratów), ale nie daje mi to wystarczającego funu i chciałbym jednak odpalić coś swojego. Tyle, że kompletnie nie mam pomysłu co można by robić.

I żeby było jasne nie mam ochoty na biznes pasywny, chcę czegoś gdzie na prawdę trzeba zainwestować czas i będzie ciekawie bez nudy.

Znajomi namawiają mnie na postawienie małych magazynów, bo na to zawsze znajdzie się niby klient :)

#firma
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@scriptkitty: :-) nie znam rynku heh po drugie chodzi o coś co by miesiąc w miesiąc przynosiło sensowny dochód (nie od razu ale po jakimś czasie)

@Hilalum xD a za 5 lat obudzisz się z ręką w nocniku
  • Odpowiedz
@Luigi93: Jeśłi finansowo nie musisz sie martwić o pracę na przetrwanie/życie, dopiero wtedy naprawdę możesz "pracować" według zasady "rób to co cie pasjonuje" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Luigi93: Moim zdaniem jedna z lepszych możliwości biznesowych leży w średnich, dynamicznie rozwijających się miastach w Polsce. Model biznesowy jest wyjątkowo prosty, ale można się sprawdzić na etapie implementacji strategii.

Zakładasz firmę oferującą sprzedaż środków czystości B2B.
1. Klasyczny efekt skali
Kupujesz hurtowo płyny, chemikalia, etc. Sprzedajesz za to drożej w mniejszych
  • Odpowiedz
  • 1
@thenotsogreatwall: he he he :-) jak Ty się mylisz punkcie 3 i 4, znam gościa co od 20 lat sprzedaje materiały biurowe i środki czystości.

Allegro Welcome Too, ciężko zmotywować panią Jadzie z administracji żeby zamówiła u Ciebie, a nie na allegro gdzie ma dużo dużo taniej.
  • Odpowiedz
@Luigi93: Żeby przetrwać na rynku, nie trzeba prowadzić biznesu na 5. Możliwe, że Twój znajomy prowadzi biznes na 3-. Napisałeś, że chcesz się sprawdzić, więc założyłem, że myślisz o wyzwaniu w stylu Komatsu vs Caterpillar, albo założenie Alior Banku w środku kryzysu finansowego.

Co do Allegro, to efekty skali przeniosą, z czasem, przewagę cenową do dystrybutora lokalnego. Poza tym, swego czasu komputery Dell były kupowane hurtowo przez korporacje, mimo cen
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: samo zatowarowanie sklepu to około miliona złociszy, do tego dochodzi magazyn broni odebrany zgodnie z ustawą, koncesja, odpowiednia umowa z agencją ochroniarską, personel, żeby zrobić koncesję w witu, musisz mieć działalność już z odpowiednim pkd, więc daniny płacisz, a czas leci, do tego zanim zrobisz kurs w WITU i dostaniesz koncesję jesteś prześwietlany przez trzyliterowe służby, one też się nie spieszą, średnio od ośmiu miesięcy do roku: zus, podatki
  • Odpowiedz