Wpis z mikrobloga

@profaza: realizowalem 2 dni, tak mnie #!$%@? po 2 dniu, ze rano ledwo chodzic moglem. Moze i o to wlasnie chodzi, ale w perspektywie niedlugiego staru, nie chcialem ryzykowac oberwania czegos.

Pomogla mi elektrostymulacja tens, jakis takim szajsem z allegro za 40zl. Rozbieganie tego, aczkolwiek na duzej rotacji butow, bo w niektorych naparzalo od pierwszy 100m w innych po 10km. Do tego smarowalem bengayem, albo dikofenakiem tez sporo.

Robilem co sie tylko dalo, bo trzymalo mnie mocniej od polowy czerwca, az praktycznie do zeszlego tygodnia i balem sie co mi w ladku wywali. Do ladka cisnalem z dusza na ramieniu, ale nic sie nie dzialo, po ladku przeszlo - ale to raczej slaba propozycja jesli chodzi o
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze: sporo do przeczytania dzięki :) tensa akurat mam bo został żonie po porodzie tak że spróbuję chociaż widzę, że zgodnie z tą publikacją przykleja się go do łydki a nie Achillesa. u mnie to już rok trwa, przerwa od biegania na kilka miesięcy nie pomogła dlatego teraz już chyba zostały tylko cwiczenia
  • Odpowiedz
ból achillesow


@profaza: Najpierw znajdź przyczynę ich bolesności. Robienie Alfredsona czy czegokolwiek innego "z dupy" nie ma sensu. Co innego się robi przy tendinopatii, co innego przy przeciążeniu, co innego przy skróceniu fukcjonalnym, co innego przy urazach z zakresu traumy.
  • Odpowiedz
@profaza: naczy wiesz, ja to robilem tak troche bez ladu i skladu, bo to tens mojej rozowej i ja specjalnie sie nie poswiecalem temu zagadnieniu. Przyklejalem to pod kostkami, obok kostek, czasem z tylu na lydce, albo 2 elektrody na dole przy stopie i dwie na wysokosci kolana.
Tego pdfa znalazlem lasnie jak szukalem w google "tens achilles gdzie nalepiac", ale on ma tez duzo cwiczen i widac dosc rzetelne
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat: w zeszłym roku przy interwałach i szybkim zrywie zaczęło boleć więc to przeciążeniowe. Robiłem USG i nie było zerwania. W tym roku znowu gruby jestem i miałem buty z naklepanymi kilometrami przez co chyba drugi Achilles się poddał. Generalnie od jakiegoś czasu chudnę i mam nowe buty więc chciałbym dorzucić ćwiczenia żeby przestało boleć. Muszę się wybrać do fizjo chyba
@PurpleHaze to faktycznie dziwne z tym przemieszczającym się
  • Odpowiedz