Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej! Mam pytanie, może dla niektórych głupie, ale naprawdę mnie to stresuje. Mam do przejechania w weekend prawie 400km a jedyny samochód jakim dysponuje to 20-letnie renault. Na co dzień dojeżdżam nim do pracy 10 km w jedną strona i nie miałam z nim żadnego problemu, ale teraz jak mam jechać w trasę to jednak trochę mam obawy. Na co powinnam zwrócić uwagę przed jazdą? :D a może lepiej wypożyczyć coś lepszego? Blondynka wychowana w damskim środowisku here, więc proszę o wszystkie cenne rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #samochody #motoryzacja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: na pewno sprawdź czy masz płyn chłodniczy. To ten zbiorniczek przezroczysty. Masz tam min i max. Przy takiej lampie jak teraz to będzie grzało więc lepiej mieć pewność że układ jest szczelny. Reszta to w zasadzie ok zakładam że przegląd przeszedł.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jak auto w dobrym stanie, to nie ma sie co przejmować. Bez problemu robię kilkutysięczne trasy ćwierćwiecznym autem.
Na pewno sprawdź płyny: olej, płyn chłodządy, płyn hamulcowy, płyn do spryskiwaczy i uzupełnij je w razie potrzeby. Posprawdzaj ciśnienie w kołach i napompuj w razie potrzeby. Jeśli auto nie ma stuków przy skręcaniu, przyśpieszaniu, hamowaniu, to raczej nie ma czym się więcej przejmować. Szerokiej srogi.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Obejrzyj sama, ale i potem podjedź do mechanika.
Sprawdź poziom wszystkich płynów.. instrukcja to twój przyjaciel, w niej jest opisane wszystko związane z obsługą.
ciśnienie w oponach wliczając w to zapasowe. Stan opon, może są już za stare lub zużyte, tarcz, klocków, światła.

A mechanik też niech obejrzy zwłaszcza podwozie, jak np układ wydechowy co by się nie przepalił na wylot bo może jest na wykończeniu i zawieszenie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To co pisał @mariecziek, plus, jeżeli wydech i hamulce działają normalnie to nic się nie stanie, nie szarżuj, a że są upały, kontroluj temperaturę i ciśnienie oleju w czasie jazdy, 400km to nie jest dużo, ale zrób sobie przerwę(bo przyjmuję że to 400+400 powrót, a nie 200+200) o ubezpieczeniu Ci pisali. Jeśli przechodzi przegląd bez "załącznika" to się nie stresuj, diagności, choć podbiją to zawsze mówią co
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja 15 letnią astrą dziabnąłem trasę warszawa->budapeszt->warszawa,
samochody nie psują się tak nagle, jeśli jeździ, skręca hamuje to nie ma się co bać.
W najgorszym wypadku rozkraczy ci sie na trasie, to zadzwonisz po złomiarkę i resztę trasy pokonasz autobusem,
Ale ja bym nie dygał i jechał
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Glownie trzeba sprawdzic to co moze samochod unieruchomic:
. Jesli start akumualtor to wymienic
. Kupic zestaw nabrawczy z sznurkiem butylowym do opon i kompresor, do tego kolo dojazdowe.
. Jesli stary to wymienic rozrzad bo to jesli strzeli to zwykle jest silnik do remontu wiec nawet na miejscu tego
  • Odpowiedz