Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś się zastanawiał czy warto zacząć przygodę z #silownia

tl;dr - warto

Dlaczego:
- poprawa sylwetki jest dość szybko widoczna. Największe przyrosty są właśnie na początku. Trzeba tylko pamiętać że jak chodzi o całość sylwetki i to jak wyglądamy to 80% to dieta
- to co wyżej, plus większa pewność siebie przekłada się na większe powodzenie. Nie ma co udawać, kobiety lubią męskie sylwetki, lubią podotykać mięśnie. Szczególny efekt wow jest dopiero bez koszulki, ale różnica jest widoczna na codzień. Oczywiście mowa o "lekkim zarysie" a nie kulturystyce.
- nie da się aż takich efektów uzyskać w inny sposób np. pracując fizycznie. Noszenie worków z cementem 8h a trening hipertroficzny z sensownym planem treningowym to zupełnie inne rzeczy.
- libido to jakiś kosmos. Nie ma sytuacji że jestem zmęczony albo by się nie chciało.
- wycisza to cialo i umysł. Lepiej śpię. Nie skupiam się na problemach. Ćwiczenia wyzwalają masę endorfin i dopaminy. Nawet podchodzę teraz do dużych problemów ze stoickim spokojem

Podsumowując: warto się czasem spocić. Dla ciała i duszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #zdrowie #ciekawostki
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atreyu: lepiej po prostu dbać o swoje ciało. Siłownia nie jest dla każdego, a zrobić sylwetkę to można równie dobrze w domu wykonując tzw. compound movements bez żadnego sprzętu. Jak ktoś nie lubi ćwiczyć siłowo, to równie dobrze można sobie biegać, pływać, jeździć na rowerze, grać w koszykówkę, zostać szermierzem, czy robić cokolwiek innego. Wielkość mięśni liczy się tylko w oczach bigorektyków i narcystycznych estetów - to co liczy się
  • Odpowiedz
@Atreyu: mordo patrząc po tym opisie to ty masz 3 miesiące stażu. Poćwicz dłużej to tak kolorowo nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak warto ćwiczyć
  • Odpowiedz
@knurku: Tak samo miałem, po 2 latach aż się znudziłem, bo ile można te ciężary samemu dźwigać. Szermierka, tenis, cokolwiek z rywalizacją 1v1 są duuuużo ciekawsze.
Chociaż muszę przyznać, że tęsknię za #!$%@?ą klatą
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Ale gdzie on tam cokolwiek wspomniał, że siłownia zapewni ci powodzenie xD
Zapewni tylko w jednym przypadku
Gdy pod warstwą tłuszczu masz przystojny ryj czego sam jestem przykładem
  • Odpowiedz
Nie ma co udawać, kobiety lubią męskie sylwetki, lubią podotykać mięśnie. Szczególny efekt wow jest dopiero bez koszulki, ale różnica jest widoczna na codzień. Oczywiście mowa o "lekkim zarysie" a nie kulturystyce.


@RudyZibi: nic tu o mordzie nie widzę.
  • Odpowiedz
@Atreyu: ja nieco inaczej bym to ujęła (to moja subiektywna lista)
- sprawność i mniejsza podatność na kontuzje- stawy mają większe wsparcie, jest się silniejszym etc.
- faktycznie efekty są szybko i super jest to, że apetyt rośnie w miarę jedzenia- ja dodałam inne rodzaje treningu uzupełniająco. Warto jednak zaznaczyć, że nie dla każdego celem jest rosnąć ile wlezie
- lepiej się wygląda, lepiej się człowiek ze sobą czuje, ciało
  • Odpowiedz
  • 0
@hellyea: wyznaje zasadę że w zdrowym ciele zdrowy duch. Efekty widzą szczególnie inni. A że faceci ogólnie o siebie rzadko dbają i nie mówię tu tylko o siłowni (wolę koszule od bezrękawników) to bardzo łatwo wybić się ponad przeciętność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz