Wpis z mikrobloga

Mirki z #druk3d taka akcja, marzy mi się pomalowanie dziecku takiego wzorku w płotki (lub jak kto woli falbanki) w pokoju i potrzebuję do tego szablon który można przyłożyć do ściany i pomalować w środku. Próbowałem znaleźć jakiś gotowy model pod hasłami "semicircle template" i podobne ale nie bardzo. W czym to najwygodniej zaprojektować żeby wydrukować? Dodam że muszę zrobić dość mały szablon pod pole robocze 180x180 (A1 Mini)
#drukarki3d trochę #remontujzwykopem
waleczne_serce - Mirki z #druk3d taka akcja, marzy mi się pomalowanie dziecku takiego...

źródło: falb

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@waleczne_serce: bierzesz jakiś pulpit płaski roboczy, bierzesz taśmę ta malarską, kleisz format jaki ma być szablon, przykładasz do tego formatkę do wyciecia, wycinasz, przyklejasz co ci zostalo na ścianę i malujesz odcięcie
  • Odpowiedz
@waleczne_serce: ja bym zrobił jako wektor (svg) i potem przekształcił to do obiektu 3D. Chyba najszybsza opcja. Od biedy w freecadzie możesz takie coś klepnąć na szybko ale pewnie chwilę będziesz musiał się przyzwyczaić do UI.

edit
Jeszcze inna opcja to te webowe CADy które do takich prymitywnych zadań będą idealne np tinkercad

@lubaluft: A w
  • Odpowiedz