Wpis z mikrobloga

#szosa #rower

Jadę z rowerem w Karkonosze, chcę zaliczyć przełęcz karkonoską. Taki cienias jak ja da radę tam pić z bidonu, czy lepiej wziąć bukłak w plecaczku? Planuję wjechać poniżej 1:30 h, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie.
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@i-marszi Wtedy wjechałem górskim. Po przesiadce na szosie już mnie tam nie ciągnęło. Choć śmie podejrzewać ze szosą ze względu na wagę roweru powinno być lżej. Nie wybieralem miejsca na postój ze względu na łatwość ruszenia. Powodowaly to odcięcia lub korki na szlaku spowodowane przez duże grupy turystów. Choć w wiekszosci dopingowali i schodzili z drogi to nie zawsze sie udało zmieścić. Ruszyć za każdym razem bardzi trudno.
Początek luźny A
  • Odpowiedz
@i-marszi przecież pierwsza połowa to jest 5% potem są dwie ścianki, a pomiędzy nimi jest normalne nachylenie. Nie wiem jaką różnicę miałby zrobić bukłak czy bidon.

Jak to jest taki wielki dylemat, weź pusty bidon i zatankujesz na górze w schronisku albo na dole w spindlerowym młynie. Od godziny bez picia nikt nie umarł
  • Odpowiedz
  • 1
-Mit potężnych gór

-Mit potężnej bazy


@pawlos10rs:
Żaden mit nie zostanie obalony, podjadę, albo i nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nic więcej, jak podaję, to będę zadowolony, jak nie
  • Odpowiedz
@i-marszi: no ale ty jedziesz na ten najbardziej hardcorowy podjazd w Polsce czy na Karkonoską
Laskowa ma avg 19 a w twojej będzie 8. Co ty porównujesz XD
Jak ci biegów mało to kup gravela tam mam dla przykładu z tyłu 44. Idealne dla grubasków i amatorów bazy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
  • Odpowiedz
@TeamBaza 8% to jest średnia na 10 km ( ͡º ͜ʖ͡º) Miejscami tam dochodzi do 20%, a że to jest raczej pod koniec podjazdu to zmęczenie robi swoje i myślę, że jak najbardziej można porównać do Laskowej. Chociaż to jednak trochę inny typ trudności.
  • Odpowiedz
@i-marszi: trochę za dużo o tym myślisz. Nie jest to łatwe nachylenie ale spokojnie dasz radę się napić z bidonu. No i pamiętaj o odpowiednim tempie, nie zaczynaj za mocno i opoczywaj na wypłaszczeniach to spokojnie wjedziesz :)
  • Odpowiedz