Wpis z mikrobloga

Sami na siebie kręcicie bat co poniektórzy z takim mindsetem, apropos ludzi co kredytują się by wpłacać deweloperom na dziurę w ziemi, zamiast normalnie wpłacić w momencie odbierania kluczyków do gotowego i sprawdzonego przez nadzór mieszkania.

Z takim nastawieniem to się wiele nie zmieni w nieruchomościach, a wielu deweloperów nadal będzie myśleć, że im wszystko wolno. I piszę to jako możliwy przyszły mini-deweloper.

Ostatnio zamawiałem sobie nowe auto. Lubię Skody. Ale w tym budżecie nie do końca znalazłem coś co by odpowiadało. Na kolejne auto wybrałem Dacię i powieka mi nawet nie drgnęła.
Miałem jakiś czas temu koleżankę aspirującą do zostania przyjaciółką. Ale powiedziała, że czegoś nie zrobi. Podziękowałem za współpracę i powiedziałem, że możemy pozostać po prostu znajomymi, bo od przyjaciółki mam większe oczekiwania. 2 miesiące później napotkałem inną, bardziej ochoczą. Zostaliśmy przyjaciółmi.
Jeden potencjalny kontrahent nie chciał skorzystać z konsultacji 2 godz. za 800 zł i powiedział, że może dać max 500. Następnego dnia znalazłem innego co za 2 godz. konsultacji zapłacił 1000 zł.
I to samo nastawienie można ekstrapolować na rynek nieruchomości.

Za jakiś czas zakupię sobie mieszkanie inwestycyjne w mieście powiatowym. I wiecie co? Jak jedna nieruchomość nie będzie mi odpowiadać, to poszukam sobie drugiej, albo trzeciej. Mało tego, poszukam sobie choćby innego miasta powiatowego.

A wy co? Ojej musi być ta lokalizacja, koniecznie to właśnie piętro w tym narożniku tego zwizualizowanego budynku. Ojej jak teraz nie wyłożymy kasy, to nic innego nam nie pozostanie jak mieszkać pod mostem. Bo wcale nie ma innej podobnej lokalizacji, i nie ma innego dewelopera. A ten konkretny oferujący dziurę w ziemi deweloper tylko nasł#!$%@? i zaciera rączki.

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #logika #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #samochody #biznes #wygryw
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zamiast normalnie wpłacić w momencie odbierania kluczyków


@Adamfabiarz: te najlepsze mieszkania rozchodzą się na samym początku, zostają jakieś ochłapy z kiepskim układem albo jakieś klitki o ile w ogóle. U jednego z deweloperów, który oddaje w Krk inwestycje w tym miesiącu wszystkie mieszkania były już wykupione rok temu.

Poza tym jak ktoś kupuje mieszkanie inwestycyjne, to mu nie zależy. Ale jak ktoś chce kupić mieszkanie dla siebie, to raczej będzie
  • Odpowiedz
  • 0
@pamareum: Buzia kobiety nie służy jedynie do paplania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pepedros Tak tak wszystko sprzedaje się od razu na pniu. Poza tym nie ma żadnych innych inwestycji budowlanych, zwłaszcza w drugim największym mieście Polski, ani też rynku wtórnego. Jeszcze bym zrozumiał, jakby takie coś napisał ktoś z miasteczka 2000 mieszkańców pośrodku niczego. Ale wielka metropolia o powierzchni ponad 300 km kw.? No błagam.
  • Odpowiedz
wszystko sprzedaje się od razu na pniu


@Adamfabiarz: chyba nie wiesz jak działa rynek w Krakowie. Jak ogłaszają start inwestycji, to na dzień dobry w przedsprzedaży mają rezerwacje ma 20% mieszkań. W zasadzie 90-95% mieszkań sprzedaje się zawsze przed ukończeniem inwestycji. Zostają jakieś niedobitki, które mają słabe układy.

Poza tym czemu ktoś ma wybrać miejsce 20km dalej na drugim końcu miasta, skoro interesuje go to konkretne miejsce? Może podoba mu
  • Odpowiedz
apropos ludzi co kredytują się by wpłacać deweloperom na dziurę w ziemi


@Adamfabiarz: Chyba nie wiesz za bardzo jak wyglądają kredyty hipo na rynku pierwotnym co?


@WielkiPowrut88: Chyba nie wiesz jak wygląda praktyka deweloperów. Budynek ma dach bez okien, a wg. harmonogramu z prospektu trzeba już deweloperowi wpłacić 80-100% kwoty. Budowa jeszcze może trwać ponad rok, ty nie masz mieszkania, a kredyt już płacisz.
Oczywiście można to negocjować,
  • Odpowiedz
  • 0
@pepedros: To jakiś ekstremalny przykład z jednego końca aglomeracji na drugi. Trzeba było skorzystać z kolei metropolitarnej. Poza tym zawsze można kupić auto i przejechać sobie ten dystans w 30-40 min w godzinach szczytu / 15-20 min poza godzinami szczytu.
  • Odpowiedz
Sami na siebie kręcicie bat co poniektórzy z takim mindsetem, apropos ludzi co kredytują się by wpłacać deweloperom na dziurę w ziemi, zamiast normalnie wpłacić w momencie odbierania kluczyków do gotowego i sprawdzonego przez nadzór mieszkania.


@Adamfabiarz: Człowieku, z dniem zakończenia budowy do kupienia będą już tylko największe i #!$%@? mieszkania....
  • Odpowiedz