Wpis z mikrobloga

Ten kraj to tragedia, młodzi ludzie nigdy nie będą mieli mieszkania na własność! Na zachodzie to jest sielanka i tam nawet osoba pracownicza budki z kebabem może za kilka miesięcy pracy kupić sobie dom, a programista to nawet w miesiąc! Tymczasem jak wygląda rzeczywistość pokazuję na screenie :)

Aha i poczytajcie sobie na przykład historie młodych ludzi z jakże uwielbianego i idealizowanego imperium amerykańskiego, którzy narzekają, że nie stać ich nawet na wynajem kawalerek i muszą kisić się w pokojach.

Oczywiście na zachodzie jest dużo lepiej z siłą nabywczą, bo dużo krócej trzeba pracować przykładowo na zakup elektroniki czy generalnie wszystkiego innego. Ceny fastfooda jak Subway to nieporozumienie porównując do zachodnich realiów (ale jak widać ludziom to nie przeszkadza i i tak to żrą po tak wyśrubowanych cenach). Jeśli chodzi o produkty komercyjne, to Niemcy mają też u siebie jakościowo świetne produkty w przystępnych cenach, potrafią to być ceny lepsze niż polskie pomimo ich lepszych zarobków. Przykładowo idzie wyrwać bardzo smacznego browara Franziskaner za 70 centów czyli 3 zł, gdzie w Polsce za tyle to się pije szczochy.

Budowa to cholernie skomplikowany i drogi proces. Od etapów związanych z planowaniem, po realizację projektu, który wymaga ogromu ciężkiej, fizycznej roboty. Jednak jeśli wykopki z tagu #nieruchomosci uważają, że jest to bułka z masłem i developerzy mają miliardowe marże wykorzystując biednych ludzi, to mam do was tutaj pytanie. Dlaczego sami nie założycie firmy i nie zbudujecie ludziom tych jakże pożądanych mieszkań? Ceny dacie takie, jakie uważacie że powinny być (czyli niskie), rozejdą się jak ciepłe bułeczki, a wy ustawicie sobie jakąś małą marżę ale przy skali inwestycji i tak będzie ona satysfakcjonująca. Możecie zostać bohaterami narodowymi i pogromić tych strasznych developerów żerujących na społeczeństwie. Dlaczego jeszcze się za to nie zabraliście?

#nieruchomosci #spadkowicze #wzrostowicze
niemalala7 - Ten kraj to tragedia, młodzi ludzie nigdy nie będą mieli mieszkania na w...

źródło: household_owning_data

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zgrywajac_twardziela: Akurat z tym kurkiem dla developerów, to jakiś wałek PO, bo to platforma siedzi w samorządach i ma znaczący wpływ na sytuacje mieszkoniową i zamiast przestac wały kręcic z tymi klitkami, to powinna wybudować normalne osiedla, ale to musi być gruby temat, grube siano tam musi być że PiS bedąc w rządzie przez cale dwie kadencje nic im nie zrobił xD
  • Odpowiedz
(nie znam ich rynku wynajmu wiec się nie wypowiadam)


@Zgrywajac_twardziela: Cały czas się wypowiadasz XD

która prawdziwości tezy z pierwszego zdania nie zmienia


W jednym zdaniu przyznajesz, że nie wiesz, a w kolejnym twierdzisz, że to nie przeszkadza prawdziwości wczesniejszych bzdur. Co ja czytam
  • Odpowiedz
@slawek887:

Cały czas się wypowiadasz XD

Czy Ty masz jakiś gwóźdź wbity w mózg? Stwierdziłem, że: "Znacznej części ludzi w Polsce nie stać na samodzielny wynajem mieszkania i muszą decydować się na wynajem pokoju", i to jest fakt, który Ty chcesz podważać na zasadzie "bo gdzieś tam jest jeszcze gorzej". Może i jest, ale nie zmienia to faktu, że ten sam problem w Polsce tak samo ma miejsce.
  • Odpowiedz
Stwierdziłem, że: "Znacznej części ludzi w Polsce nie stać na samodzielny wynajem mieszkania i muszą decydować się na wynajem pokoju",


@Zgrywajac_twardziela: Ale po co piszesz bzdury? Przecież każdy może sobie podjechać wyżej i zobaczyć, co naprawdę napisałeś.

A to, że potem złapany za rękę na kłamstwie zacząłeś sobie dopowiadać inne szczegóły, to już Twój problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
slawek887 - >Stwierdziłem, że: "Znacznej części ludzi w Polsce nie stać na samodzieln...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@slawek887:

[ludzie] narzekają, że nie stać ich nawet na wynajem kawalerek i muszą kisić się w pokojach

Dokładnie tak samo jest w Polsce, czego nie rozumiesz? XD Czy ja kiedykolwiek twiedziłem, że ceny wynajmu są 1:1 takie same? Stwierdziłem że w Polsce tak samo ludzie narzekają że ich nie stać na samodzielny wynajem i muszą kisić się w pokojach, gdzie tu nieprawda?
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Wracając jeszcze do Twojego pomysłu reformy sytuacji mieszkaniowej i apropo tych pustostanów, że właściciel miałbym obowiązek mieszkać, lub wynając albo sprzedać, a jak sie nie uda, bo nie będzie kupca/najemcy, to wprowadzisz kare jakąś do właściciela tej nieruchomości? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@JasnyBanan:
Przecież napisałem:
6. podatek od pustostanów, bardzo wysoki, masz mieszkanie to mieszkasz w nim, wynajmujesz, albo sprzedajesz
Sprzeda po rynkowej wartości a jak nie chce to niech buli podateczek, z którego to podatku wpływy oczywiście byłyby przeznaczone na budowę mieszkań komunalnych ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Art 133 kw "Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne." ( ͡º ͜ʖ͡º) o jakiej Ty imprezie miras gadasz?

I tak, to zamordyzm karać za to, że nie udało Ci sie sprzedać czegoś
  • Odpowiedz
@JasnyBanan:

O tejże właśnie spekulacji na mieszkaniach?

I tak, to zamordyzm karać za to, że nie udało Ci sie sprzedać czegoś ¯\(ツ)/¯

Przecież cały czas brakuje 2mln mieszkań to nie powinno być problemu ze sprzedażą? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz